Bitcoin, Dolar, Altın, Konut! En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Hangisi?

Yükselen konut fiyatları gayrimenkul yatırımını yeniden en gözde yatırım araçları arasına sokarken gayrimenkul yatırımın kazancı doları bile geride bıraktı!

Emlak Haberleri 23.01.2022 - 09:18 23.01.2022 - 09:18 Gülcan Özer

Türk ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alan ve 250 alt sektörü besleyen inşaat sektörü son dönemde yükselen konut fiyatları ile dikkat çekiyor. Ekonomide yaşanan dalgalanma, kurdaki yükseliş ile inşaat malzemelerine gelen rekor zamlar ve yükselen kredi faiz oranları nedeni ile zorlu günler yaşayan inşaat sektörü gelen satış rakamları ile dikkat çekmişti. 

Konut fiyatlarında yaşanan sert yükselişe rağmen konut satış rakamlarının artmaya devam etmesi ise vatandaşın yeniden konut yatırımına olan ilgisinin arttığı şeklinde yorumlanmıştı. Konu hakkında açıklama yapan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya doların gayrimenkulün önüne geçemediğini söyledi. 

GAYRİMENKUL KAZANDIRIR MI, DOLAR MI KONUT MU DAHA KARLI?

Çetinsaya yapmış olduğu değerlendirmesinde 250 alt sektörü bekleyen inşaat sektörünün dolardan daha fazla getiri sağladığını belirterek "inşaat sektöründeki emtia fiyatlarının özellikle son dönemde dolardan daha hızlı bir yükseliş kaydettiğini görüyoruz. Bu veriler bize emtia oranlarının dövizden daha çok arttığını, gayrimenkulün getirisinin ise hem emtia, hem de dolardan daha çok yüksek prim yaptığını göstermektedir" diyerek emlak yatırımı yapanların daha yüksek kazanç sağladıklarını söyledi. 

KONUT, ALTIN, DOLAR, BİTCOİN! EN ÇOK HANGİSİ KAZANDIRIR?

Kripto paralara da değinen Çetinsaya "Dün olduğu gibi bugün de gayrimenkul; dijital para, döviz, altın, borsa gibi yatırım araçlarının çok daha üstünde bir kazanç potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir" diyerek uzun vadede konutun yatırımının daha yüksek olacağını değerlendirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@