Bitcoin Fiyatları için Korkutan Uyarı! Fiyatları Düşüren Ölümcül Sinyal Yeniden mi Geldi?

Bitcoin fiyatlarında belirsizlik süreci devam ediyor. Ünlü bir kripto para analisti tarafından ölümcül düşüş sinyali paniğe neden oldu. İşte detaylar...

Finans 19.12.2021 - 14:45 19.12.2021 - 14:48 Elif İşçi

Kripto paraların lideri Bitcoin hala yatırımcıların gözdesi. Ancak son zamanlarda Bitcoin fiyatlarının düşük seyretmesi yatırımcıları korkutmaya ve endişelendirmeye devam ediyor. En son Kasım ayında son zamanların en yüksek seviyesi görülmüş ancak bu çok kalıcı olmamıştı.

Bitcoin fiyatları, kripto para piyasasında yaşanan bir deprem sonrasında hızlı düştü. Bu düşüş yatırımcılar tarafından büyük bir panikle karşılandı. Neredeyse son bir aydır ise Bitcoin fiyatları 50.000 dolar seviyelerini geçemedi.

BİTCOİN İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR MU?

Ünlü bir kripto para analistine göre Bitcoin grafiği incelendiği zaman teknik bir satış sinyalinin olduğu ifade edildi. Peki teknik satış sinyali ne anlama geliyor? Daha önce Bitcoin fiyatlarının 36.500 dolar seviyelerinden 28.800 dolar seviyelerine düştüğü zaman ile aynı sinyallerin alınmak üzere olduğu belirtildi.

Kripto para analisti olan Yashu Gola tarafından bazı değerlendirmeler yapıldı. Kısa vadeli hareket ortalamasının Bitcoin için uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düştüğü zaman daha önceki zaman dilimlerinde death cross yaşandığı belirlendi. Bununla birlikte tradelerin yatırımcıları önümüzdeki günlerde potansiyel bir satışın olabileceği konusunda uyarabilecekleri belirtildi.

BİTCOİN FİYATLARI YENİDEN DÜŞECEK Mİ?

Bitcoin Fiyatları için Korkutan Uyarı! Fiyatları Düşüren Ölümcül Sinyal Yeniden mi Geldi?2

Daha önce Mayıs ayında ortaya çıkmış olan death cross sürecinin birkaç günlük zaman dilimi içerisinde Bitcoin fiyatlarını 36.500 dolar seviyelerinden birden 28.800 dolar seviyelerine kadar düşürdüğü görülmüştü.

Daha önceki zamanlarda da Bitcoin’de meydana gelen düşüş ve çöküş döneminde Bitcoin fiyatları 8.000 dolar seviyelerinden 4.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Yeniden aynı sinyallerin geldiği konusunda bazı tartışmalar gündeme gelmeye başladı.

Ünlü analist ise son günlerde Bitcoin fiyatlarında meydana gelen toparlanma sürecinin yükselişe geçmemesi nedeniyle yeniden bir düşüş yaşanabileceği ve bu düşüşün 42.000 dolar seviyelerini test edebileceği ihtimalleri gündeme geldi.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda gerçekleştirilmektedir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@