Bitcoin Fiyatları Kritik Seviyeyi Aştı! Hızlı Yükseliş Devam Edecek mi?

Bitcoin fiyatlarında yaşanan ralli yatırımcıları heyecanlandırdı. Peki bundan sonra hızlı yükseliş devam edecek mi?

Finans 24.12.2021 - 10:53 24.12.2021 - 10:54 Elif İşçi

Bitcoin fiyatları uzun zamandır beklenen kritik seviyeyi sonunda aştı. Yeni dönemde hızlı bir direnç başlattığı belirlendi. Akşam saatlerinde gerçekleştirmiş olduğu ralli sonrasında 50.000 dolar direnç seviyesini kırdı.

Bitcoin piyasası üzerinde yapılan teknik analizler sonrasında ortaya çıkan tablonun son derece olumlu bir tablo olduğu konuşuluyor. Yeni hedef ve bundan sonra Bitcoin piyasasının izleyebileceği yol merak konusu haline geldi.

BİTCOİN İVMEYİ YUKARI ÇEVİRDİ

Bitcoin Fiyatları Kritik Seviyeyi Aştı! Hızlı Yükseliş Devam Edecek mi?2

Bitcoin bir süredir yaşadığı düşüş sonrasında 48.000 dolar seviyelerinde ilerlemeye devam ediyordu. Ancak yaşanan son ralli itibariyle 48.800 dolar direnç seviyesini aşarak yeniden ivmeyi yukarı çevirdi. Uzmanlar bir süredir pozitif bir yükseliş sinyalinin alınması için 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerektiğini söylüyorlardı ve beklenen sonunda oldu.

Boğaların hareketleri ile birlikte Bitcoin 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. En son ivmenin 51.500 dolar seviyesine çıktığı belirlenmişti. Şimdilerde ise fiyatın konsolide edildiği öğrenildi. 48.000 dolar seviyelerinden gelen bu yükseliş piyasalarda pozitif bir havanın oluşmasını sağladı.

Analistler yukarı yönlü bir direnç ihtimalinin son derece yüksek olduğunu ifade ediyorlar. Şimdilerde yeni direnç noktası 52.000 dolar olarak açıklandı. Boğalar ise durmaya niyetli gibi görünmüyor. Bitcoin fiyatlarını 53.200 dolar seviyelerine çekmek için uğraşacaklar gibi görünüyor.

BİTCOİN FİYATLARINDA SÜRPRİZ DÜŞÜŞ YAŞANIR MI?

Bitcoin fiyatlarının yeniden dip yapması da olası ihtimaller arasında yer alıyor. Bu süreçte 51.500 dolar seviyesini geçememesi ve buralarda kalıcı olduğunu gösterememesi halinde yeniden düzeltmeler yapılabileceği ve bu sefer ivmenin aşağı yönlü çekilebileceği düşünülüyor.

50.000 dolar altında yeni bir kırılma yaşanması halinde fiyatların yeniden 48.800 dolar seviyelerine kadar düşebileceği de ihtimaller arasında yer alıyor.

Yazımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu süreçte yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda analiz edilmelidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@