Bitcoin Fiyatları Yeniden Düştü! Bitcoin Piyasası Neden Düşmeye Devam Ediyor?

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş yatırımcıları yeniden heyecanlandırmaya devam ediyor. Bitcoin piyasasında bu düşüş devam edecek mi? Son düşüşlerin nedeni ne?

Finans 14.12.2021 - 11:15 14.12.2021 - 11:17 Elif İşçi

Bitcoin piyasasında arka arkaya dalgalanmalar devam ediyor. Stabilitenin bir türlü sağlanamadığı bu süreçte Bitcoin fiyatları geçtiğimiz ay 69 bin dolar seviyelerini zorluyordu. Ancak bugün yapılan değerlendirmeler sonrasında yeniden düşüşe geçti ve zaten düşük olan fiyatlar dibi görmeye başladı.

Bitcoin fiyatları şimdilerde 46 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında ciddi sayılabilecek bir düşüş dalgası meydana gelmişti. Tarihi seviyeye doğru emin adımlarla ilerleyen Bitcoin birden ivmeyi aşağı yönlü çevirmişti. Bitcoin ile birlikte diğer kripto para birimlerinde de düşüş yaşanıyor.

BİTCOİN FİYATLARI NEDEN DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR?

Bitcoin piyasasında meydana gelen düşüşlerin nedeni araştırılmaya devam ediyor. Bu süreçte FED faiz toplantısından çıkacak kararların bir düşüş eğilimine neden olduğu konuşuluyor. Bununla birlikte Amerika borsalarında da ciddi bir düşüş meydana geldiği öğrenildi.

Enflasyonu dengelemek için bu süreçte FED tarafından faiz artırımının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Daha önce faiz artırımı konusunda bir hamlesinin olduğu biliniyordu ancak bunu zamana yayarak biraz daha zaman verdiği ifade edilmişti.

BİTCOİN FİYATLARI YENİDEN YÜKSELECEK Mİ?

Bitcoin Fiyatları Yeniden Düştü! Bitcoin Piyasası Neden Düşmeye Devam Ediyor?2

Kripto para piyasasında ardı ardına düşüşler devam ederken Bitcoin fiyatları merak konusu haline geldi. Şimdilerde piyasalarda kripto para lideri Bitcoin  46.623,10 dolar üzerinden işlem görüyor.

Uzmanlar 2022 yılı için büyük umutlarla açıklama yapmışlardı. Hatta Bitcoin’in yeni bir rekora imza atarak 2022 yılında 100 bin dolar seviyelerine kadar çıkabileceğini iddia etmişlerdi. Ancak son dönemlerde yaşanan gelişmelere bakıldığı zaman Bitcoin’in yeni bir rekor kırmasının pek mümkün olmadığı ve ortaya çıkan tablonun sadece bir hayal olarak değerlendirilebileceği belirtildi.

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında tüm kripto para birimlerinde ciddi bir düşüş meydana gelmeye devam etti. Yaşanan düşüşün kalıcı olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@