Bitcoin Fiyatlarında Korkulan Oldu, Düşüş Başladı! Bitcoin'de Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin fiyatlarında yaşanan ani düşüş piyasaları korkuttu. Peki Bitcoin fiyatlarının yeniden toparlanması mümkün mü yoksa düşüş devam edecek mi?

Finans 28.12.2021 - 10:55 28.12.2021 - 10:57 Elif İşçi

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen artış sonrasında heyecanlı bekleyiş devam ediyordu. Bunun üzerine pek çok analist tarafından Bitcoin fiyatlarının rekor üzerine rekor kıracağı düşünülüyordu. Bu süreçte beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Bitcoin fiyatları 50.000 dolar seviyelerine çıktıktan sonra bir sonraki direnç seviyesi 52.000 dolar olarak açıklanmıştı. Ancak beklenildiği gibi olmadı ve 52.000 dolar seviyelerinde tutunamadı.

BİTCOİN FİYATLARI DİRENÇ SEVİYESİNE ULAŞAMADI!

Bitcoin Fiyatlarında Korkulan Oldu, Düşüş Başladı! Bitcoin'de Düşüş Devam Edecek mi?2

Bitcoin fiyatları yaşanan gelişme sonrasında artışlarla birlikte 52.111 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Yatırımcıların pek çoğu bu süreç içerisinde 52.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde kalıcı olacaklarını düşünmeye başlamışlardı.

Bunun üzerine yeniden Bitcoin fiyatları düşüşe geçti. İvmeyi aşağı yönlü çevirmesi piyasalarda paniğe neden olmaya başladı. Bitcoin yaşanan düşüş sonrasında şimdilerde 50.000 doların altında aktif olarak işlem görmeye devam ediyor. Bu düşüşün devam etmesi halinde 49.000 dolar seviyelerinin altına düşmesi durumunda yeni bir kırılma yaşanabileceği düşünülüyor. Bu durumda 47.500 dolar seviyelerine kadar düşebilir.

BİTCOİN FİYATLARININ TOPARLANMASI MÜMKÜN MÜ?

Bitcoin fiyatları hakkında analistler tarafından yapılan yorumlar kendi arasında değişiyor. Bu süreçte düşüşün devam etmesi durumunda 49.500 dolar destek bölgesinin altına düşmemesi isteniyor. Destek seviyesinin üzerinde kalırsa bu süreçte yeniden Bitcoin fiyatlarının yükseliş trendine girebileceği düşünülüyor.

Anlık bir yükselişle şimdilerde bir sonraki direnç noktası olan 50.000 dolar seviyelerine oldukça yakın olması da ihtimalleri artırıyor. 50.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkması durumunda bir sonraki direnç noktası ise 50.8000 dolar olarak açıklandı. Yeniden 50.800 direnç noktası üzerine çıkması durumunda yeni dönemde yükselişin hızlanarak devam edeceği düşünülüyor. Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş paniğe neden olsa da toparlanma sürecinin yaşanma ihtimalinin olası olduğu düşünülüyor.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@