Bitcoin Fiyatlarındaki Hareketlenme Metaverse Projelerini Yeniden Canlandırdı! Yeni Projeler Uçuşa Geçti

Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş tüm piyasayı etkiledi. Dün akşam yaşanan ralli sonrasında metaverse tabanlı coinler büyük hareketlilik içine girdi.

Finans 24.12.2021 - 16:45 24.12.2021 - 16:47 Elif İşçi

Kripto para dünyasında oldukça hareketli günler yaşanıyor. Dünden bu yana Bitcoin fiyatlarının 50.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkması heyecana neden oldu. Bitcoin sadece yatırımcılarını değil, kripto para dünyasının lideri konumunda olduğu için tamamını kapsıyor.

Bitcoin fiyatlarında yükseliş yaşanmasının hemen ardından altcoinler için de ciddi bir yükseliş gerçekleşti. Altcoinler hala zirveye ulaşamamış olsa da yaşanan yükseliş yatırımcıların ağzına bir parmak bal çalmış durumda.

BİTCOİN FİYATLARI METAVERSE PROJELERİNİ ŞAHLANDIRDI!

Bitcoin Fiyatlarındaki Hareketlenme Metaverse Projelerini Yeniden Canlandırdı! Yeni Projeler Uçuşa Geçti2

Bitcoin fiyatlarının uzun süredir yükselmesi bekleniyordu. Bunun üzerine altcoinler uzun zamandır beklediği rahatlamayı sonunda yaşadı. Altcoin projelerinin yükselmesi beklenirken en büyük yükselişin Metaverse odaklı coinlerde olduğu tespit edildi.

Metaverse odaklı coinler son dönemlerde parlayan coinler listesine giriş yapmayı başarmıştı. Bununla birlikte yükselişlerin çok daha etkili biçimde şekillendiği görüldü. Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya devi Facebook adını Meta olarak değiştirmişti. Bu değişiklik çok konuşulurken aynı zamanda ciddi bir ralli meydana gelmişti. Bu ralli sonrasında Metaverse tabanlı coinler uzun süren bir bekleyişe geçti. Bitcoin fiyatlarının yeniden yükselmeye başlaması Metaverse coinlerinin de hareketlenmesine neden oldu. Böylece yeni bir yükseliş trendi gündeme gelmeye başladı.

HANGİ KRİPTO PARALAR RALLİ BEKLENTİSİNE GİRDİ?

Daha detaylı bir piyasa incelemesi yapıldığı zaman metaverse tabanlı olan coinler arasında MANA, AXS ve SAND bulunuyor. Yaşanan sıçrama sonrasında elde edilen değer yüzde 20 seviyelerinde gerçekleşti. Metaverse projelerinin yeniden yeşil ışık yakmaları heyecana neden oldu.

Genellikle Metaverse tabanlı coinler için Türk yatırımcılar daha ilgili görülüyor. RACA son bir haftalık grafikte yüzde 60 oranında değer kazandı. CEEK yüzde 55 oranında değer kazanırken BLOK ise yüzde 15 seviyelerinde yükselmiş oldu. Ancak bu yükseliş hala yeterli değil çünkü asıl zirvelerine baktığımız zaman son derece uzak olduğunu görebiliriz.

Yazımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kişisel araştırmalarınız sonucunda yönlendirmelisiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@