Bitcoin Fiyatlarının Düşüşün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı! Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin piyasasında endişeli süreç devam ediyor. Ünlü bir analist tarafından Bitcoin fiyatlarının düşüş nedenlerini açıkladı. Bitcoin fiyatları düşecek mi?

Finans 19.12.2021 - 13:55 19.12.2021 - 13:57 Elif İşçi

Kripto paraların lideri olarak bilinen Bitcoin yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında bir rekora daha imza atarak Bitcoin fiyatları 69.000 dolar seviyelerine çıkmıştı. Bu rakam son zamanların en yüksek seviyesi olarak ifade edilmişti.

Yatırımcılar Bitcoin fiyatlarında meydana gelen bu yükselişin bir ara devam edeceğini düşündüler ancak kısa süre sonra düşüş trendine girerek ivmeyi aşağı yönlü çevirdi. Aralık ayı boyunca Bitcoin üzerinde satıcılı bir dönemin geçirildiği belirlendi. En son gerçekleşen yükseliş sonrasında düşen Bitcoin bir daha 50.000 doların üzerine çıkamadı.

BİTCOİN FİYATLARI GİDEREK DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR!

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin yaşanan deprem sonrasında ağır yaralanmış ve kan kaybetmişti. Özellikle yaşanan düşüş sonrasında geçtiğimiz haftalarda 42 bin dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Bir seferde yüzde 20’den fazla düştüğü belirlendi.

Geçtiğimiz günlerde FED tarafından faiz kararı açıklanmıştı. Faiz kararı büyük bir heyecanla bekleniyordu. Ancak açıklama sonrasında  Bitcoin fiyatları yeniden 49 bin 500 dolar seviyelerine kadar çıktı. Ancak beklenildiği gibi 50.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkmamıştı.

BİTCOİN FİYATLARININ DÜŞMESİNİN NEDENİ NE?

Bitcoin Fiyatlarının Düşüşün Ardındaki Sır Perdesi Aralandı! Düşüş Devam Edecek mi?2

Sosyal medyada kripto paralarla ilgili analizleri ile ünlü olan yorumcu Johannes, Bitcoin fiyatları ile ilgili bir karşılaştırma yaparak değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin fiyatlarında devam eden düşüş trendinin asıl sebebinin  Asya’dan kaynaklı olduğunu iddia etti.

Asya tarafından Bitcoin üzerinde büyük bir satış baskısı yaşanıyor. Bu durum ise Bitcoin fiyatlarının yükselmesini engelleyerek hızla düşmesine neden oluyor. Bitcoin konusunda piyasaya yeni giren yatırımcıların oldukça endişeli olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatlarının toparlanması için bu süreçte 45 bin doların altına düşüş göstermemesi ve bunun içinde birkaç ay boyunca sabırlı davranılması gerekiyor. Bitcoin yatırımcılarının süreç içerisindeki endişeleri de devam ediyor. Fiyatların yeniden hızla yükselmesi için 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak direnç göstermesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@