Bitcoin Geri Çekilecek Diyen Analist Açıkladı! Önce 53 Bin Dolara Düşecek Sonra Roket Gibi Fırlayacak!

Kripto para yorumları ile dikkat çeken analistler arasına ismini yazdıran Tone Vays son Bitcoin değerlendirmesi ile düşüş tahmini yaptı. Bitcoin fiyatı ne zaman düşecek? 

Finans 18.10.2021 - 04:00 18.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Bitcoin'in hızlı bir şekilde 61 Bin Dolar seviyesine çıkması ve şu ana kadar da bu seviyede tutunmayı başarması bundan sonra yaşanacaklara dair büyük bir merak uyandırdı. Bitcoin yatırımcıları bundan sonra tarihi bir rekor beklentisi içerisine girerken kripto para analisti Tone Vays bambaşka bir tablo çizdi.

BİTCOİN İÇİN 19 EKİM TAHMİNİ

Bitcoin için 19 Ekim tarihi veren Tone Vays, “Bitcoin'in 19 Ekim'e kadar 62 Bin Dolar seviyesine çıkacağını düşünüyorum. Bu seviye için şu andaki fiyatlamaya bakıldığında doğru bir yoldayız diyebiliriz. 19 Ekim benim için zirve noktası olacak. Çok kısa bir süremiz var. Bu yükseliş gerçekleşecektir. Ancak ondan sonrasında farklı bir senaryo devreye girecek.” dedi. 

BİTCOİN ÇOK HIZLI YÜKSELDİ

Bitcoin için bir geri çekilmenin beklenti haline geldiğini söyleyen Tone Vays, “Bitcoin son 3 haftalık süreçte çok hızlı yükseldi. Bu yükselişin sınırının olmadığını kimse iddia edemez. Haliyle bir geri çekilme meydana gelecektir. Bu geri çekilme kar satışları için oldukça koymetli bir süreç olacak. Ancak şu anda yükseliş trendi devam ediyor. Yukarı yönlü hedefe az bir fark kalsa da henüz ulaşılamadı.” ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN GERİ ÇEKİLECEK

Bitcoin'in düşüşü hakkında da değerlendirme yapan Tone Vays,  “62 Bin Dolar seviyesinin ardından Bitcoin pek yükselmeyecektir. Orada bir geri çekilme meydana gelecek. Bu geri çekilmenin ne kadar olacağı biraz da kar satışlarına bağlı olacak. Ancak benim tahminim 53 bin – 54 Bin Dolar seviyelerine düşen bir Bitcoin göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Bitcoin'in geri çekilmesinin kalıcı olmayacağını söyleyen Tone Vays, “Bahsettiğimiz geri çekilme kalıcı olmayacaktır. Hatta daha hızlı yükselebilmek için sıçrama tahtası oluşturmak diyebiliriz. Bunun için de Bitcoin'in yıl sonunda 100 Bin Dolar olacağına dair tahminimde halen daha iyimserim.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@