Bitcoin Güvenli Liman Olacak Diyen Analistler Yükseleceği Rakamı ve Tarihi İşaret Ettiler!

Düşüş trendini yükseliş trendine bırakmaya hazırlanırken hüsrana uğrayan Bitcoin için analistler yeni tahminlerini açıkladı. Bitcoinin yükseleceği tarihi ve rakamı açıkladılar.

Finans 05.03.2022 - 13:09 05.03.2022 - 13:11 Büşra Uluşen

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş geriliminin şiddeti her geçen gün artarken bir de nükleer tehdit nedeniyle piyasalarda dalgalanma yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde düşüş trendini kırarak yükselişe geçen Bitcoin, yaşanan gelişmelerin ardından yeniden düşmeye başladı. Bir gecede 35 binden 45 bine yükselen Bitcoin'de şu an yine 39 bin seviyelerine geriledi. 

ÜNLÜ ANALİST O COİN İÇİN UYARDI

Ukrayna'nın nükleer altyapı yetersizliğinden kaynaklanan korkular hem kripto piyasasını hem de geleneksel piyasaları da aşağı çekti. Kripto analisti, Ethereum'a ilişkin bir grafik paylaşarak bu yatırımın iyi bir fikir olmadığını söyleyerek '' Bu tablo bundan 3 yıl sonra annelerinin bodrumunda işlem yapan Z kuşağı tarafından hatırlanacak '' dedi.

Analiste göre, Ethereum'un 3 yıl içerisinde mevcut seviyelerden çok daha yüksek olma olasılığının olabileceğini ancak kendi analizlerine göre Ethereum'da düşüş eğiliminin devam edeceğini ifade ediyor. 

ethereum-4

YENİDEN SIÇRAMA GÖRÜLEBİLİR

Bir başka analist ise Bitcoin'in son vaziyetini değerlendirerek, Bitcoin'de yeniden bir sıçrama olabileceğini ve önümüzdeki günlerde 43 bin 500 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. 

bitcoin 5 mart

2-3 HAFTA DAHA BEKLEYİN

Analist, Bitcoin'in fiyat performansının hisse senedi piyasalarından farklı olduğunu söylemek için erken olduğunu belirtti. Borsalar çökerken Bitcoin fiyatının iki ya da üç hafta içerisinde 45.000 doların üzerine çıkmasını öngördüğünü söyledi. Bunun yanında Bitcoin fiyatının yakın vadede tehlikeli bir varlık olarak kalabileceğini ancak uzun vadede Bitcoin'in güvenli liman olacağını ifade etti. 

Savaş çıkmadan haftalar önce İslam Memiş de Bitcoin'in güvenli liman yatırımı olacağını ve ilerleyen süreçte 50.000 dolara kadar yükselebileceğini  ifade etmişti. 

ELON MUSK VE KARDEŞİ O COİNİ İŞARET ETTİ

Bitcoin ile ilgili her söylediği olay olan Tesla CEO'su Elon Musk, kardeşi ile birlikte kripto paralar ile ilgili değerlendirmelerini anlattı. Musk, kriptonun çevresel etkisinin azaltılabilmesi için ilerleme kaydetmesi gerektiğini kabul ediyor. 

Bunun yanında Elon Musk ve Kimbal Musk Ethereum 2.0 konusunda umutlu olduklarını ifade ediyor. 

bitcoin-9

Bitcoinde Son Durum! BTC, Ethereum, XRP, AVAX, Doge, Ada Ne Kadar?

Bitcoin: 39.049 dolar

Ethereum: 2.649 dolar

XRP: 0,733

AVAX: 77,15 dolar

Solana: 89,07 dolar

Dogecoin: 0,123 dolar 

ADA: 0,86 dolar

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Alanında uzman kişilerin görüşleri doğrultusunda haberleştirilmiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@