Bitcoin İçin 50 Bin Dolar Ve 60 Bin Dolar Analizleri Piyasada Ses Getirdi

Kripto para piyasalarında inişli çıkışlı fiyatlama üzerine Bitcoin için analistlerden yeni tahminler geldi. Bitcoin yeniden yükselişe geçecek mi? 

Finans 24.09.2021 - 04:00 24.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında istikrarsız fiyatlama yatırımcıların başını döndürmeye devam ediyor. Bu piyasanın öncü para birimi olan Bitcoin düşüş trendinin ardından toparlanma eğilimine girdi. Son 24 saat içerisinde değerini yüzde 2,58 oranında arttıran Bitcoin 44 Bin Dolar seviyesinin üzerine yerleşti. Ünlü analistler ise Bitcoin hakkında yeni fiyat tahminlerinde bulundular.

FAİZ KARARI BİTCOİN'İ ETKİLER Mİ

FED'in son faiz kararının Bitcoin üzerindeki etkisini tartışmaya açan analist Anthony Vince şöyle konuştu:

“kripto para piyasaların büyük ekonomilerin teşvik uygulamalarına çok fazla önem vermiyopr. Bu teşvikler kripto para piyasalarına girse de etki edecek seviyede olmuyor. Kripto para piyasalarındaki işlem hacimleri o kadar büyüdü ki merkez bankalarının teşviklerinin bu piyasaya girmesi belirleyici olmuyor. Dolayısıyla FED varlık alımlarını azaltsa da bunun bir önemi yok. Bitcoin birkaç gün içerisinde 50 Bin Dolar üzerine kendisini atacaktır.” 

Bir başka kripto para analizti Peter Dibb ise, “Bitcoin dibe vurdu yorumlarını yapmak için şu anda oldukça erken bir noktadayız. Bitcoin için spot alımlar olduğunu görebiliyoruz. Bunun için de Bitcoin yükselişe geçti. Ancak hızlı satışlardan sonra meydana gelen bu yükselişin ölü kedi sıçraması olmasından endişe ediliyor.” açıklamasını yaptı. 

BİTCOİN İÇİN 50 BİN DOLAR ANALİZİ

Analist Jackson Bianchi, Bitcoin için fiyat tahmininde bulunarak, “Ekim ve Kasım ayları için Bitcoin'in 50 bin Dolar seviyesinin üzerinde olduğunu görüyorum. Piyasa yaz tatilinden döndü. Dolayısıyla bir dalgalanma hakim oluyor. Bir süre sonra bu dalgalanmalardaki makasların daraldığını takip edeceğiz. Ardından ise sırasıyla 50 Bin Dolar ve 60 Bin Dolar hedefleri yükselecek.” dedi.

Kripto para piyasaları halen daha yatırımcılara güven vermiyor. Ancak yine de büyük bir talep yönelmesi ile karşı karşıya kalınıyor. Bu taleplerin kısa sürede fiyatlara yansımasına dönüşeceği belirtiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@