Bitcoin İçin Adil Fiyat Kararı: 50 Bin Dolara Çıkabilir!

Ayı piyasasına giren Bitcoin için JP Morgan tarafından adil fiyat belirlendi. JP Morgan, Bitcoin'in 50 bin dolar seviyesine çıkabileceğini öngörüyor.

Finans 09.02.2022 - 09:08 09.02.2022 - 09:12 Büşra Uluşen

Kripto para piyasasında son aylarda yaşanan düşüş nedeniyle ayı piyasasına girilmiş ve yatırımcıların kaybı her geçen gün artmıştı. JP Morgan analistleri duruma el atarak yeni bir fiyat tarifesi belirledi. 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli banka JP Morgan, Bitcoin için adil fiyat belirledi. Banka, Bitcoin için adil değeri cari piyasa fiyatının yüzde 12 altı olarak kaydetti.

BİTCOİN'DE ADİL FİYAT BELİRLENDİ!

Analizleriyle sık sık kendinden söz ettiren ABD'li banka JP Morgan, bu kez ayı piyasasına giren Bitcoin için kolları sıvadı. Kripto para piyasasına ABD'li bankaların ilgisi her geçen gün artarken, JP Morgan Bitcoin için adil fiyat belirlediğini açıkladı. 

JP Morgan stratejistleri, Bitcoin için adil fiyatı cari piyasa fiyatının altın ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan volatiliteyi baz alarak yüzde 12 altı olarak belirlediler. Bunun üzerine adil fiyatın dolar karşılığı 38 bin dolar oldu.

bitcoin adil fiyat kararı

50 BİNE KADAR ÇIKABİLİR!

JP Morgan, Bitcoin'de dalgalanmanın altına göre 3 kat seviyesinde daralması durumunda adil değerin 50 bin dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor. Bitcoin şu an 43 bin 616 seviyesinden işlem görüyor. 

Öte yandan kripto para piyasası bir süredir düşüş hareketi gösterirken şimdilerde yeniden güçlenmeye başladı. Zirveden şimdilik uzakta olan Bitcoin, ayı piyasasından çıkmak için mücadele ediyor. 

Altın fiyatlarındaki değişiklik, kripto paralara yönelik regülasyon ve kısıtlamalar, kripto para madenciliğinin enerji fiyatlarının artması ve Fed'in faiz politikaları nedeniyle kripto para piyasasında sık sık değişimler yaşanıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@