Bitcoin için önce 73.000 Dolar zirvesi sonra 35.000 Dolar çöküşü tahmini

Bitcoin için Kripto Para Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya'dan yeni tahminler geldi. Kaya Bitcoin için haziran ayında pik beklediğini daha sonra ise çok ciddi bir gerileme beklediğini ifade etti.

Gündem 26.04.2022 - 15:53 26.04.2022 - 15:53 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - FED faiz kararı sonrası kripto para piyasalarının nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu. FED faiz kararının yatırımcı tercihlerini nasıl etkileyeceği, birikimi olanların hangi yatırım araçlarını tercih edecekleri uzmanların gündeminde yer alıyor. Bu konuda son dikkat çeken değerlendirmelerden birisi de Kripto Para Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya'dan geldi. TGRT Haber'de yer alan değerlendirmesinde Kaya, bitcoin için neler beklediğini açıkladı. 

FED FAİZ KARARI SONRASI BİTCOİN NE KADAR OLACAK?

Kripto Para Uzmanı Tuna Kaya, Bitcoin konusunda tahminlerini paylaştı. FED faiz kararına ilişkin genel beklentinin 50 baz puan olurken piyasalarda bu beklentinin 75 baz puan olduğu açıklandı. Bu konuda kendisinin de 50 baz puanlık bir artış beklediğini ifade eden Kaya, önemli olan noktanın FED'in bilanço adımları olduğunu söyledi. Bilanço yönünde Mayıs yada Haziran kararının önemli olacağının altını çizen Tuna Kaya, Fed’in şahin davranışlarının borsaları sarsabileceğini söyledi. 

Bitcoin'in bu süreçte nasıl bir seyir izleyeceğine ilişkin ise "Haziran sonrası kripto paralarda derin bir düşüş bekliyorum. 10 Haziran için Bitcoin’de 73 bin dolar hedefimi koruyorum. Haziran sonrasında düşüşlerle beraber 37 bin-34 bin aralığına yeniden gerileriz" tahminlerini açıkladı. 

KRİPTO PARA PİYASASINA DİĞER ETKİLER

FED faiz kararı dışında kripto para dünyasına diğer etkilerin neler olacağına ilişkin de görüşlerini açıklayan Kripto Para Uzmanı Tuna Kaya, Twitter'ı almasıyla gündem olan Elon Musk'ın etkisine değindi. Musk'ın kripto para piyasasına etkisinin çok fazla olduğunu söyleyen Kaya, "Twitter üzerinden insanlar birbirlerine bağış yapabilecekler. Dogecoin’de bu yüzden artış olacak, bir sonraki hedefi 0,17-0,18 seviyesi. Dogecoin, ciddi anlamda kullanılacak bir para artık" görüşünü paylaştı. 

EDİTÖR NOTU: Kripto para piyasasına ilişkin tahminler değerlendirmeler haber amacı taşımaktadır. Yatırım tavsiyesi içermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@