Bitcoin İçin Son Tahminler! Sırada Hangi Seviyeler Var, 50 Bin Dolar Koşusu Başladı Mı?

Kripto para piyasalarının öncü para birimi Bitcoin'deki 41 Bin Dolar seviyesini aşan sıçramanın sonuçları ve bundan sonra görülebilecek seviyeleri Ünlü analist Michael Van de Poppe açıkladı.

Finans 07.02.2022 - 01:45 07.02.2022 - 01:45 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında son günlerde en çok merak edilen husus Bitcoin için sırada hangi seviyelerin olduğuydu. Kimsenin kısa bir sürede 41 Dolar seviyesini aşan bir Bitcoin görme tahmini yoktu. Ancak BTC herkesi şaşırtarak 41.700 DOlar seviyesine yükselmeyi başardı.

Ayı ve boğa piyasalarının kapıştığı Bitcoin'de kimin zaferle çıkacağına dair tahminler sıklaşmaya başladı. Ayı piyasası boğa piyasasının önüne geçerse Bitcoin'in bu son yükselişi sahte olacak. Tam tersinin olması durumunda ise Bitcoin daha yüksek seviyeleri hedefleyecek. Bitcoin fiyatlamasında neler oluyor? Ünlü analist Michael Van de Poppe kritik analizler yaptı.

BİTCOİN ANALİZİ

Bitcoin'in yeniden 40 Bin Dolar seviyesini test etmesinin kripto para piyasaları için yeni bir türbülans olacağını söyleyen Michael Van de Poppe, "Bitcoin için çok stresli fiyatlamalar görüyoruz. Bitcoin bir sıçrama ile kendisini 41 Bin Dolar seviyesina attı. Bu bir patlamaydı diyebiliriz. Bu testle beraber piyasa da gelişmeye başladı. Hacim genişledikçe de çok sayıda short likidite edildi. Bitcoin fiyatlamasında herkesin aklını karıştıran bazı durumlar bulunuyor." dedi.

BİTCOİN İÇİN YENİ SEVİYELER NELER OLACAK?

Bitcoin'in işlem hacmine dikkat çeken Michael Van de Poppe, "Bitcoin için hacim ve fiyat yükseldikçe piyasadaki görünüm de değişiyor. Bitcoin düşüş sürecinin ardından en yüksek seviyede bulunuyor. Şimdi sorulması gereken soru belli. Bu seviye gerçek bir yükselişi mi yoksa sahte bir köpüğü mü ifade ediyor. Bana göre Bitcoin 40.700 - 41.500 Dolar arasında ciddi bir direnç görecek. Bu direnç kırılırsa önce 44.200 dolar ve ardından da 46 bin dolar test edilecek." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@