Bitcoin İçin Yeni 2022 Tahmini Goldman Sachs'tan Geldi: Boğa Koşusu 100 Bin Doları Getirecek Mi?

Kripto paraların lideri olarak kabul edilen ve en yüksek işlem hacmine sahip olan Bitcoin için 2022 fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Goldman Sachs bitcoin tahmini açıklandı!

Finans 05.01.2022 - 14:10 05.01.2022 - 14:10 Gülcan Özer

Kripto paralar 2021 senesinde yaşadıkları büyük dalgalanma ile zorlu bir yolu yinede karla kapatmayı başarırken gözler 2022 yılına çevrilmişti. Dünya genelinde kripto para piyasasının en yüksek hacimli para birimi olması nedeni ile dikkat çeken Bitcoin için 2022 hedef fiyat tahminleri açıklanmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Bitcoin 2022 hedef fiyat tahmini yapan kurumlar arasına Goldman Sachs Group'ta katıldı. Goldman Sachs tarafından yapılan yeni analiz ile beraber kripto paranın görebileceği seviyeler değerlendirildi. Bitcoin 2022'de ne olur, 2022 fiyat tahmini kaç dolar, düşer mi, çıkar mı, yükselir mi, son durum ne?

GOLDMAN SACHS GROUP 2022 BİTCOİN TAHMİNİ AÇIKLANDI! 

Son dönemde sert bir düşüş yaşayan ve inişli çıkışlı bir seyir izlemeye başlayan bitcoin için 2022 hedef tahminleri açıklanmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar kapsamında ağırlıklı görüş Bitcoin için bir ayı piyasası değil boğa piyasası olacağı yönünde oldu. Bu konuda en son tahmin yayımlayan kurumlardan olan Goldman Sachs Group analistleri kripto paraların altın yatırımlarının bir miktarını çekerek değerini yıl sonunda 200 bin dolara çıkarabileceği yönünde oldu. 

goldman sachs hedef fiyatı

Goldman Sachs Küresel FX ve EM Stratejisi Eş Direktörü Zach Pandl tarafından Bloombergg HT kanalına yapılan açıklamada geçen sene yüzde 60 oranında değer artışı yaşayan Bitcoin bu sene önümüzdeki 5 senelik değer saklama aracı pazarı içerisinde payını varsayımsal olarak yüzde 50 seviyesine çekebilirse fiyatını yüzde 18 civarında yaklaşık bir getiri ile 100 bin doların üzerine taşıyabilir. 

NOT: Burada yer alan bilgiler Goldman Sachs Küresel FX ve EM Stratejisi Eş Direktörü Zach Pandl tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@