Bitcoin için Yeni Uyarı: Yükseliş için Bu Seviyeye Çok Dikkat Edin!

Kripto para piyasasında meydana gelen dalgalanmalar yatırımcıları merak içerisinde bırakırken uzman analistlerden yeni gelişmeler için tahminler arka arkaya gelmeye devam ediyor. İşte detaylar..

Bitcoin için Yeni Uyarı: Yükseliş için Bu Seviyeye Çok Dikkat Edin!

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları da endişelendirmeye devam ediyor. Özellikle Bitcoin piyasasında yaşanan düşüş yatırımcıları oldukça heyecanlandırmıştı. Bunun ardından ünlü analistler Bitcoin hakkında yorumlar yapmaya başladılar.

Popüler on-chain veri analisti olarak bilinen ve pek çok yatırımcı tarafından takip edilen William Clemente önemli Bitcoin değerlendirmelerinde bulundu. Bitcoin’in yaşadığı düşüşleri ne zaman toparlayacağı ve ne zaman yeni bir yükselişe geçeceği merak ediliyordu.

BİTCOİN NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇECEK?

Ünlü analist Clemente tarafından yapılan değerlendirmelere göre kısa vadeli hesaplamalar için maliyet esası ön plana çıkıyor. Bununla birlikte maliyet esasının ne anlama geldiğini merak edenler için belirli bir yatırımcı grubunun piyasaya girdiği ortalama fiyat esas alınıyor.

Bitcoin fiyatları incelendiği zaman şimdilerde kısa vadeli maliyet tabanı olarak 53.000 dolar seviyelerinde olduğu için oldukça aşağılarda olduğu görülüyor. Ünlü analist Bitcoin için yükselişe geçeceği seviyeleri de gündeme taşıdı. Şimdilerde satış geçmişi az olan varlıklara doğru hareketin daha yüksek olduğu görülüyor. Analistin değerlendirmelerine göre likit olmayan arzın iyi toparlandığı belirlenmişti. Ancak geçtiğimiz Mayıs ayında gördüklerimize göre farklı olduğu ve ters bir etki yarattığı görüldü.

BİTCOİN FİYATLARI YENİDEN ZİRVEYE TIRMANABİLİR

Bitcoin için Yeni Uyarı- Yükseliş için Bu Seviyeye Çok Dikkat Edin!2

Uzmanlar Bitcoin fiyatları hakkında umutlarını yitirmiş gibi görünmüyorlar. Yaşanan düşüşün bir fırsat olabileceği ve özellikle 2022 yılı için oldukça ciddi bir yükselişin yaşanabileceğini ifade ediyorlar.

Bitcoin piyasasında yeni bir boğa koşusu başlamadan önce her zaman olduğu gibi nötr ya da negatif bir eğilimin sürdürüleceği biliniyor. 2022 yılında 53.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkması yeni rekorların ve rallilerin gelebileceği anlamına geliyor.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kişisel araştırmalarınız sonucunda gerçekleştirmenizi öneririz.

SONRAKİ HABER