Bitcoin için Yolun Sonu Geliyor! Ünlü Ekonomi Profesöründen Çok Çarpıcı Uyarı

Kripto para lideri Bitcoin hakkında, ünlü ekonomi profesörü tarafından korkutan bir açıklama geldi. Bitcoin'in devri kapanıyor mu?

Finans 18.12.2021 - 10:58 18.12.2021 - 10:58 Elif İşçi

Kripto para piyasasının lideri olarak bilinen Bitcoin için sürekli farklı yorumlamalar yapılıyor. Yılın başından bu yana Bitcoin’in piyasa değerine bakıldığında 1 trilyon doların çok üzerinde olduğu görülmüştü. Buna rağmen pek çok şüpheci isim Bitcoin hakkında yorumlar yapmaya devam ediyorlar. Kripto para biriminin ömrünün çok uzun olmayacağını düşünen önemli isimlerin varlığı süreci oldukça yıpratıcı kılıyor.

BİTCOİN ALTERNATİFLERİ İÇİN YEŞİL IŞIK YAKILDI!

Bitcoin için Yolun Sonu Geliyor! Ünlü Ekonomi Profesöründen Çok Çarpıcı Uyarı2

Dünyanın en önemli üniversitelerinden Cornell Üniversitesi ticaret politikası profesörü Eswar Prasad, Bitcoin piyasasını değerlendirdi. Verdiği bir röportajda oldukça çarpıcı açıklamalara neden oldu. Bitcoin yatırımcılarını üzecek olan bu açıklama sonrasında aslında dev kripto para birimi için yolun sonunun geldiğini ifade etti.

Bitcoin’in tarihten silinmesinin ardından arkasında bırakacağı en büyük mirasın ise Blokchain olacağı düşünülüyor. Şimdilerde piyasada çevre dostu olan, yıkıcı güçlerinin minimum düzeyde olduğu  daha yeni ve etkili projelerin varlığına dikkat çekti. Blokchain teknolojisi üzerinden merkezi olmayan finans ekosisteminin gerçekleşebileceğine vurgu yaparken, Bitcoin için üzücü bir haber verdi. Çok zamanının olmadığını ifade etti.

Daha detaylı incelendiği zaman gelecekte uygun bir ödeme mekanizması olmayacağı düşünülüyor. Aslında temelinin bir değere sahip olmadığı düşünülüyor. Pek çok merkez bankası kendi dijital para birimleri için harekete geçti. Ünlü ekonomi profesörü Bitcoin için bir iki yıllık ömür biçti.

BİTCOİN DEFALARCA ÖLDÜRÜLDÜ!

Aslında geçmişe bakıldığı zaman Bitcoin için defalarca ölüm ilanının verildiği belirlendi. Yapılan incelemelerde sonunun geleceğinin tam 435 kez söylendiği belirlendi. Hatta 2010 yılının Aralık ayında Bitcoin fiyatları 0.23 seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak yok olacağını söyleyenlere inat Bitcoin liderliği bir kez olsun bırakmadı. Kripto para birimlerinin sürekli olarak artmasına rağmen hala piyasada gücüyle meydana okumaya devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@