Bitcoin İçin Yükseliş Tahmini! Ünlü Analist FED'e İşaret Ederek Sıçrama Beklentisini Açıkladı!

30.000 Dolar barajının altında kalan Bitcoin için ünlü analistten umut veren değerlendirme geldi. Fiyat uyarısı yapan tecrübeli analist Lyn Alden ciddi fiyat artışları olabileceğini söyledi.

Finans 05.06.2022 - 01:40 05.06.2022 - 01:40 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının öncü varlığı Bitcoin ile alakalı olarak yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Kripto varlıklarda en yüksek işlem hacmine sahip olan oara biri Bitcoin 30.000 Dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olamıyor. Bir tülü istikrarlı yükseliş hareketi gösteremeyen Bitcoin çok sayıda yatırımcının umutlarını kırsa da ünlü analist Lyn Alden çarpıcı bir değerlendirme yaptı. 

BİTCOİN YÜKSELEBİLİR

Bitcoin’in FED’in faiz artırımlarından olumsuz etkilendiğini iddia eden Lyn Alden, “Bitcoin fiyatlamasında FED’in çok önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum. FED şu anda faiz artırımı sürecinde bulunuyor. Ancak olası bir politika değişikliği ile Bitcoin için şartlar değişebilir. Faiz artırımları durursa Bitcoin fiyatında çok sert yükselişler görebiliriz.” dedi.

BİTCOİN SERT DÜŞECEK OLSAYDI ÇOKTAN OLMUŞTU

Bitcoin’in mevcut kısa vade görünüme dair de değerlendirme yapan Lyn Adlen, “Bitcoin’in şu anda bulunduğu seviyeden daha düşük noktalara düşme ihtimaline dair yüksek bir inanca sahip değilim. Ekonomik göstergeler dibe vurunca Bitcoin de dibe vuracak yorumunu yapamayız. Bence bir değer aralığında bulunuyoruz ve Bitcoin’in daha düşük seviyelere düşmesi kimseyi şaşırtmamalı. Ancak kalıcı ve sert bir dibe vuruş olsaydı bu çoktan gerçekleşirdi. Kalıcı olmayacak şekilde geri çekilmeleri görebiliriz.” ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN İLK DEFA ENFLASYON ORTAMINDA KALDI

Bitcoin için tarihsel fiyat değerlendirmesi de yapan Lyn Adlen, Bitcoin’in şu andaki fiyatına tarihsel açıdan baktığımızda çok kötü bir performans ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Henüz 13 yaşında olan bir varlık için konuşuyoruz. Ekonomileirn yavaşladığı pozisyonlarda Bitcoin çok daha iyi seviyelerde olmalıydı. Daha yüksek bir direnç geliştirilmesi beklentilerimizdendi. Ancak Bitcoin tarihinde ilk defa yüksek enflasyon ortamında kendisini buldu ve bundan da çok olumsuz bir şekilde etkileniyor.” açıklamasını yaptı.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@