Bitcoin' in Ateşi Yine Yükseldi! Uzmanlardan Bitcoin Alacaklara Kritik Ters Köşe Uyarısı

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin dalgalı seyreden fiyatları ile dikkat çekerken yeniden yükseliş trendi yakaladı. Bitcoin neden yükseliyor, düşer mi, yükselmeye devam eder mi?

Finans 01.12.2021 - 14:20 01.12.2021 - 14:20 Gülcan Özer

Yaklaşık 3 haftadır düşüş gösteren Bitcoin yeniden yükseliş trendi yakaladı. Peki, Bitcoin artmaya devam edecek mi? Yoksa bazı uzmanların dile getirdiği gibi bu durum tamamen spekülasyonlardan mı ibaret? Bitcoin ile ilgili son gelişmeleri derlediğimiz haberimizi dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Dünyayı etkisi altına alan ekonomik depremler ve Covid-19 ile ilgili ortaya çıkan yeni varyantlar, bir süredir Bitcoin fiyatlarının düşmesine sebep olmuştu. Bitcoin, haftaya yükselişle başlayarak 58.710 USD seviyesine kadar yükseldi. Birçok kişi bu yükselişin sürekli olacağını düşünerek Bitcoin alımına hız verirken tekrar bir düşüş yaşanacağını düşünen yatırımcılar ise sessiz kalmayı tercih etti.

Uzmanlar Uyardı: Bitcoin Ters Köşe Yapabilir!

Kripto para uzmanlarının bir kısmı Bitcoin’ in ters köşe yaparak birçok yatırımcıyı yanıltacağını düşünmekte. Eski Beyaz Saray Danışmanı Anthony Scaramucci ise Bitcoin için uzun vadeli yatırım yapmayı düşünenlerin bir an önce yatırım kararı almasını önerdi.

Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky de Bitcoin’ in yeniden 70.000 USD seviyelerine ulaşacağını ifade etti. Toplamda 10 milyon dolar Bitcoin ve Ethereum aldığını ifade eden Mashinsky, kısmi bir düşüşün ardından Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yeniden yükseleceğine olan inancını yineledi.

Ethereum ve Bitcoin'de Son Durum Ne, Yükseliş Devam Eder Mi?

Birçok kişi, yeni Covid-19 varyantı olarak adını duyuran omicron ile ilgili gelişmelerin tüm kripto paralarda olduğu gibi Bitcoin’de de etkili olacağını savunuyor. Özellikle bu varyantın aşı karşısında güçlü yönlerinin öne çıkması halinde Bitcoin ve diğer alt-coin fiyatlarının düşüşe geçeceği konuşuluyor. Buna rağmen Bitcoin’deki düşüşün geçici olduğunu ve yeniden şaşalı günlerine döneceğini düşünmeyenler de yok değil.

Ethereum da Bitcoin gibi haftayı yükselişle açtı. 4.423 dolara kadar çıkan Ethereum, yükseliş bekleyen yatırımcıların yüzünü henüz hafta başında güldürdü. BUSD fiyatı da bir önceki haftaya göre artış gösterdi ve 0,999 dolara kadar çıktı. Diğer alt-coinler için de bir yükselişten söz etmemiz mümkün. Özellikle hafta ortasındaki değişimin yıl sonuna kadar oluşacak grafikler açısından büyük önem arz ettiği vurgulanmakta. 1 Aralık 2021 tarihindeki değişimin yıl sonu tahminleri için oldukça önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, Çarşamba günü gerçekleşecek fiyat değişimlerine göre aksiyon alınması gerektiği üzerinde duruyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@