Bitcoin Kahininden Piyasaları Alevlendiren 288 Bin Dolar Tahmini!

Kripto para piyasasında Bitcoin Kahini olarak ünlenen PlanB son analizi ile piyasaları kasıp kavurdu. PlanB tarafından yapılan son değerlendirmede Bitcoin için çöküş ve yükseliş seviyeleri açıklandı. 

Finans 13.10.2021 - 05:05 13.10.2021 - 05:05 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin üzerinde araştırmalar yoğunlaştı. 57 Bin Dolar seviyesine yükselen ve bu noktada kalıcı olmak için fiyatlanan Bitcoin şu anda 56 Bin Dolar seivyesinde fiyatlanıyor. Peki Bitcoin bundan sonra ne şekilde fiyatlanacak, kritik seviyeler neler? Bitcoin Kahini olarak kripto para piyasalarında ünlenen PlanB tarafından tüm bu sorulara yanıt verildi. 

YIL SONUNDA BİTCOİN 100 BİN DOLARIN ÜZERİNE ÇIKACAK

Bitcoin için Stok – akış denilen modeli ilk uygulayan isim olan ve PlanB takma adı ile tanınan ünlü analist son değerlendirmesinde, “2021 yıl sonu geldiğinde Bitcoin halen daha 100 Bin Dolar seviyesinin altında olursa çok şaşırırım. Böyle bir fiyatlama benim modellerimiz işlevsiz ve doğru sonuç vermeyen bir niteliğe sokacaktır. Ben Bitcoin'de yıl sonuna kadar 135 Bin Dolar seviyesine ulaşacağımızı öngörüyorum. Benim zemin modelim bunu söylüyor. Üç çeşit model kullanıyorum ve üçünden de bu sonucu elde ettim.” dedi.

6 AYLIK BİR ZAMAN VAR!

Bitcoin fiyatlamasına ilişkin değerlendirmelerini sürdüren PlanB, “Şu anda chain üzerinde bazı sinyaller bulunuyor. Zirveye daha zaman olduğunu söyleyebilirim. Önümüzde en az 6 aylık bir zaman dilimi var. 2022'nin ilk çeyreğinin sonu olabilir. Belki de daha da ilerleyen bir döneme denk gelebilir.” ifadelerini kullandı. 

288 BİN DOLAR HEDEFİ!

Bitcoin için heyecanlandıran bir fiyat tahmini yapan PlanB, “Modellerimin en üst noktası Bitcoin için 288 Bin Dolar seviyesini işaret ediyor. Nihani düzeltmeden önce bu hedefin üzerinde kısa bir atış yapmak imkansız olacak. Yıl sonunda 100 Bin Dolar seviyesinin belki de 135 Bin Dolar seviyesinin üzerinde olacağız. Ardından ise 288 Bin Dolar seviyesine doğru bir büyüme gerçekleşecek.” şeklinde konuştu.

2022 BİTCOİN TAHMİNLERİ

2022 yılına ilişkin de tahminlerde bulunan PlanB, “2022 yılında Bitcoin çok daha fazla gündem olacak. Yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin için 300 Bin, 400 Bin ve 500 Bin Dolar seviyelerini görebileceğiz. Bu seviyeler görüldüğünde ben hiç şaşırmayacağım.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@