Bitcoin Kayıplarını Hızlı Toparlamaya Başladı! Güne 4 Bin Dolarlık Ralliyle Başladı

Bitcoin piyasasında hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma büyük bir düşüş kaydeden Bitcoin bugün 4.000 dolarlık ralli ile kayıplarını toparlamaya başladı.

Finans 07.12.2021 - 11:00 07.12.2021 - 11:03 Elif İşçi

Geçtiğimiz Cuma günü kripto para piyasasında ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Yaşanan bu düşüş kripto para lider Bitcoin için büyük kayıp olarak ifade edildi. 60 bin dolar seviyelerini zorlarken yaşanan düşüş sonrasında birden 42 bin dolar seviyelerine kadar düştü.

Şimdilerde ise kripto para piyasası vermiş olduğu kayıplarını toparlamaya başladı. Bunlardan birisi de Bitcoin oldu. Şimdilerde hızlı bir yükseliş trendi içerisine girerek yeni günde ralli yaptığı belirlendi.

BİTCOİN 4 BİN DOLARLIK RALLİ YAPTI

Bitcoin macerası sadece bir haftalık süreç içerisinde 69.000 dolar seviyelerinden 42.000 dolar seviyelerine kadar gerileyince yatırımcılar arasında da endişeye neden oldu. Oluşan baskı tüm altcoinleri büyük ya da küçük olumsuz etkiledi.

Birçok analist ve yorumcu piyasaları değerlendirdi. Yaşanan depremin bir süre daha devam edebileceği ve yatırımcıların kendilerini bu sürece alıştırmaları konusunda açıklamalar yapıldı. 44 bin dolar seviyelerini kendisine destek olarak gören Bitcoin ise hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Bugün piyasalarda 51 bin dolar seviyelerine çıkarak heyecana neden oldu.

Yaşanan yükseliş sonrasında dünden bu yana yaşanan ralli miktarının 4.000 dolar seviyelerinde olduğu belirlendi. Sadece bir günlük zaman diliminde Bitocin yüzde 3 oranında değer kazanmış oldu.

BİTCOİN YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Bitcoin Kayıplarını Hızlı Toparlamaya Başladı! Güne 4 Bin Dolarlık Ralliyle Başladı2

Bitcoin piyasalarda yeniden umutları yeşertmeye başladı. Kripto para borsaları arasında fiyat değişiklik göstermesine rağmen genel olarak 50 bin barajının üzerine çıktığı belirtildi. Uzmanlar 53 bin seviyelerini kendisine destek görmesi ve sabitlenmesi durumunda bir süre sonra yükselişin devam edeceği ve vermiş olduğu kayıpları yeniden toparlayacağı düşünülüyor.

Bitcoin için uzmanlar şimdilerde 53 bin ve 58 bin dolar seviyelerini gözlemeye başladılar. Günlük kapanışta 58 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasının piyasalarda yeni bir rekora imza atacağı yönünde yorumlanabileceğinin de altı çizildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@