Bitcoin Kritik Seviyelerde Seyrediyor! Ünlü Analist Duyurdu: Bitcoin ve Altında Korkutan Seviyeler Görülebilir!

Kripto para piyasalarında Bitcoin kötü seyretmeye devam ediyor. Altın ve kripto paralarda yaşanan kötü seyir hakkında uzman isimden gelen yorum ise dikkat çekti! Yatırımcılar endişeli!

Finans 20.05.2022 - 15:46 20.05.2022 - 15:53

ABD Merkez Bankası (FED)’in faiz hamlesi ve küresel piyasalarda yaşanan diğer birçok olumsuzluk sonrasında başta kripto paralar olmak üzere birçok piyasa etkilenmiş durumda. Enflasyonla baskılanan kripto paralar da ise son dönemdeki istikrarsızlık ciddi kayıpların yaşanmasına neden oluyor. Terra’nın UST ve LUNA birimlerinin sıfırlanması ve Terra’nın oyun dışı kalmasının ardından Bitcoin’de de zor günler yaşanmaya devam ediyor. HS Dent Puplishing kurucusu ve ekonomistlerinden Harry Dent, Bitcoin ve piyasalar hakkında çarpıcı yorumları ile önemli detaylara dikkat çekti.

‘’Bitcoin Çökecek, Altın Fırlayacak!’’

Piyasalara ilişkin tahminleriyle ilgi gören ve geniş bir kitle tarafından takip edilen Ekonomist Harry Dent, artan faiz oranları ve enflasyon ile baskılanan kripto para piyasalarındaki istikrarsızlığa dikkat çekti. Mevcut durumda lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in gelecekte yaşanacak bir piyasa patlaması öncesinde, 500 bin dolara çıkmadan önce 3 bin dolar seviyelerine kadar düşebileceğini aktardı. Altının ise 3 ila 5 bin dolar seviyelerine kadar önümüzdeki dönemde bir patlama yapabileceğine ilişkin görüşlerini bildirdi.

Bitcoin 3 Bin Dolar Seviyesini Görebilir!

uzmanlar-bitcoinde-haftalik-izlenecek-seviyeleri-paylasirken-piyasalar-endiseli-lunadan-dikkat-ceken-btc-aciklamasi

Piyasalara ilişkin yaptığı açıklamasında dikkat çeken bir satır başlığı da Bitcoin’in 3 bin veya 7 bin dolar seviyelerine kadar düşebileceği yorumu oldu. BTC’nin resmen çökeceğini ifade eden Dent, 2037’de yaşanacak bir küresel patlama ile Bitcoin’in uzun vadede sevileceğini ifade etti. Para için yeni dijital standart olacağını ifade eden Dent, Bitcoin’in geleceğinden ise uzun vadede bir hayli umutlu görünüyor.

Bitcoin (BTC) Ne Kadar Oldu?

Bitcoin 20 Mayıs Cuma gününde de riskli seviye de seyretmeye devam ediyor. 30 bin dolar seviyesine yeniden gelen Bitcoin, son haftadaki performansı ile ciddi bir risk yarattı. Özellikle Terra’nın UST fiyatını dengelemek için ciddi bir Bitcoin satıl gerçekleştirmesinin ardından yaşanan sert düşüşün etkileri devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@