Bitcoin Neden Düştü, Yeniden Yükselir Mi, Çıkış İçin Hangi Veri Akışı Bekleniyor? En Son Bitcoin Fiyat Tahminleri

Kripto para piyasalarının lider para birimi Bitcoin'in karmaşık fiyatlanması yatırımcıların akıllarını karıştırmaya devam ediyor. Bitcoin neden düştü? işte en son Bitcoin tahminleri...

Finans 14.12.2021 - 02:41 14.12.2021 - 02:41 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının lider para birimi Bitcoin oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyor. 60 Bin Dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışırken dibe vuran Bitcoin toparlanma sürecinin ardından kendisini 50 Bin Dolar seviyesinin üzerine atmayı başarmıştı. Ancak burada kalıcı olmayan Bitcoin bir anda 4 Bin Dolar değer kaybedip yeniden 46 Bin Dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin şu anda 47 bin Dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Peki bundan sonra ne olacak? Bitcoin fiyatı neden düştü? Bitcoin yükselecek mi? 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ

Analistlerin yaptığı son değerlendirmelere göre Bitcoin 15 Aralık Çarşamba günü FED toplantısına kilitlendi. FED'in varlık alımlarının azaltılmasının hızlandırılmasına dair bir karar alacağından duyulan endişe Bitcoin üzerinde baskı oluşturdu. Bundan dolayı da Bitcoin toparlanma sürecine son vererek yeniden kayıplarla gündeme gelmeye başladı. 

BTC YÜKSELİŞ TRENDİNE GİRECEK Mİ?

Delphi Digital tarafından yayınlanan raporda Bitcoin'in fiyatının FED endişeleri ile gerilediğine dikkat çekilerek, "Kasım ayında yapılan FED toplantısı ve alınan kararların açıklanmasının ardından Bitcoin geleneksel piyasaların varlıklarına kıyasla çok kötü bir performans gösterdi. Geçtiğimiz ay değerinin yüzde 20'sini kaybeden Bitcoin için gergin bekleyiş devam ediyor. Bitcoin'in yeniden bir toparlanma sürecine girip yükseliş trendine başlaması için FED'in toplantı sonuçlarının açıklanması gerekiyor." ifadelerine yer verildi.

EN SON BİTCOİN TAHMİNLERİ

Kripto para analisti CyrptoCapo ise yaptığı son Bitcoin değerlendirmesinde, "Eylül ayında da Bitcoin için kısa süreli düşüşlere tanıklık etmiştir. Bunlar aslında düzeltme hareketleridir. Bu iki düzeltme de birbirlerine çok benziyorlar. Bitcoin bu düzeltmenin sonrasında 60 BiN Dolar üzerinde pozisyon alacaktır." dedi.

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe ise Bitcoin yorumunda, "Bitcoin için heres bir geri dönüş bekliyor. Bazen bu düşüşler yeni bir sıçrama tahtası oluşturmak içindir. Bitcoin de bu sıçrama tahtasını 50 bin Dolar seviyesinin altında arıyor. Zemin oluştuktan sonra Bitcoin 100 BiN Dolar hedefine koşacaktır." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@