Bitcoin Neden Yükselmeye Başladı, Sebebi Ne?

Kripto para piyasasının öncü para birimi Bitcoin'in yeniden yükselişe geçmesi üzerine herkes bunun gerekçelerini merak etmeye başladı. Bitcoin neden yükseliyor?

Finans 31.07.2021 - 05:00 31.07.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Aylardır yatırımcılarına bir kabusu yaşatan Bitcoin yeniden yükselişe geçti. Bugün yükselişini sürdüren Bitcoin'in neden yükseldiğine dair detaylar merak ediliyor. Bitcoin'in yükseliş nedeni ne ve bu yükselişler devam eder mi?

BİTCOİN NEDEN YÜKSELİYOR?

Kripto para piyasasının öncü para birimi olan Bitcoin uzun bir süredir yatırımcıların yüzünü güldürmedi. Ancak son günlerde 40 bin dolar seviyesinin aşılabilmesi için önemli sıçramalar yapan Bitcoin bugün bu seviyeyi aştı ve biraz daha yükselerek 42 Bin dolar noktasına yaklaştı.

WELLS FARGO KURUMSAL MÜŞTERİLERE KRİPTO PARA HİZMETİ VERECEK

Şidmi herkes Bitcoin'in neden yükseldiğini merak etmeye başladı. Bitcoin'in yükselişinin arkasında finansal bir açıklama yatıyor. ABD merkezli bir banka olan Wells Fargo dünyanın en büyük 30. bankası olarak gösteriliyor. Bu banka bugün bir açıklama yaparak kurumsal müşterilere kripto para hizmeti vermeye başlayacağını açıkladı. 

BİTCOİN 42 BİN DOLAR SEVİYESİNİ TEST ETMEYE BAŞLADI

Bitcoin gelen buı haber ile adeta doping aldı ve yükselişe geçerek 42 Bin Dolar seviyesini test etmeye başladı. Wells Fargo'nun açıklamasının etkisinin büyük olması ise bu bankanın oldukça geniş kitlelere hitap etmesi şeklinde yorumlandı.

2 TRİLYON DOLARLIK VARLIĞI  YÖNETEN BANKA

Wells Fargo 2 trilyon dolarlık bir parayı yönetiyor. Çok ciddi bir tutarı yönlendirme kabiliyetine sahip Wells Fargo'nun dünya genelinde yaklaşık 300 bin çalışanı bulunuyor. Böylesime güçlü bir bankanın kripto paralara kapıyı açması başta Bitcoin olmak üzere tüm para birimlerine pozitif bir etki yaptı. 

KRİPTO PARA BİRİMLERİ KABUL GÖRMEYE BAŞLADI

Kripto partaların kurumsal müşterilere açılması demek başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para birimlerinin sermayesi güçlü müşterilerden kabul görecek olmaları piyasada tüm kartların yeniden dağıtılmasına neden oldu. 

BİTCOİN TRANSFERLERİ HIZLANDI

Yaşanan bu gelişmenin ardından Bitcoin üzerinden kripto para piyasası oldukça hareketli bir sürecin içerisine girdi. Bitcoin transferleri hız kazanırken yüklü şekilde Bitcoin transferleri başladı. Hesaplar arasında gerçekleşen bu aktarımların kurumsal yatırımcıların devreye girmesi ile mümkün olabildiği yorumları yapılıyor. 

Öte yandan Bitcoin özelinde gerçekleşen yükselişler diğer kripto paraların üzerinde yükseliş odaklı bir fiyatlama sistemine girmelerini sağladı 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@