Bitcoin Rallisi Başladı Mı? Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin İçin Kritik Analiz!

Bitcoin dibe vurduktan sonra yeniden yükselmeye başladı. Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, Bitcoin’in son yükselişini yorumladı. Bitcoin yükselmeye devam eder mi, ralli başladı mı?

Finans 20.06.2022 - 02:39 20.06.2022 - 02:39 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının öncü para birimi Bitcoin son günlerde fiyatlaması ile gündemden düşmüyor. En değerli kripto varlık olan Bitcoin 18 bin Dolar seviyesinin altına sarktıktan sonra bir toparlanma hareketi gerçekleştirdi. Şu anda 20.680 Dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 7,91 oranında değer kazandı. Bitcoin’in yükselişinin ardından “Ralli mi başladı” sorusu sorulmaya başlandı. 

ÖLÜ KEDİ SIÇRAMASI BENZETMESİ!

Bitcoin’deki son yükselişi Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman değerlendirdi. Bitcoin’in yükseliş hareketini çok önemsemeyen ünlü ekonomist bunun sadece bir parlamadan ibaret olduğunu söyledi. Bircoin için beklenen sıçramanın henüz gerçekleşmediğini söyleyen Paul Krugman, “ölü kedi sıçraması” benzetmesini kullandı. 

Bitcoin için değerlendirmesini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Paul Krugman, “Bitcoin’de mütevazi bir ralli yaşanıyor. Bu yükseliş hareketi büyük bir ihtimalle sadece ölü bir kripto varlık sıçramasından ibaret. Çok anlam yüklemeye gerek yok. Geçmişten kaynaklanan bir değer artışı meydana geldi.” dedi.

Ayı piyasalarında fiyatlar düşmeden önce kısa süreli yükselişler görülebiliyor. Finans dünyasında bu  fiyat yükselişleri “ölü kedi sıçraması” olarak tanımlanıyor. Paul Krugman’a göre Bitcoin’de de yaşanan tam anlamıyla bu. Bitcoin’in ciddi bir düşüş ile daha karşılaşacağını tahmin eden Paul Krugman ayı piyasasının sona ermediğini iddia ediyor.

Bitcoin fiyatında kelimenin tam anlamıyla bir çöküş yaşanıyor. Bitcoin’in bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye 69 bin Dolar olmuştu. Şu andaki fiyatına göre Bitcoin’de toplam değer kaybı yüzde 70’i buldu. Bu ciddi bir kayıp olurken öncü kripto varlığın 15 Bin Dolar seviyesinin altına çekilmesinden ayrıca endişe duyuluyor. Buna karşın halen daha Bitcoin’in 100 Bin Dolar hedefi olduğu konusunda ısrarcı olan analistler bulunuyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@