Bitcoin Son Zamanların En Düşük Seviyesinde! Bitcoin Yeniden Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında yatırımcılar bir hareketlenme bekliyor. Bu süreçte Bitcoin fiyatları ne zaman yeniden yükselecek?

Finans 22.09.2021 - 13:08 22.09.2021 - 13:08 Elif İşçi

Bitcoin piyasasında son zamanların en dalgalı dönemi yaşanıyor. Kripto para piyasasını takip eden yatırımcıların yaşamış oldukları kafa karışıklıkları hakkında uzmanlardan da bazı yorumlar gelmeye başladı.

ABD’de son dönemlerde kripto para piyasası için bazı yorumlar yapılmıştı ve sistemin düzenlenmesi istenmişti. Bitcoin piyasasında meydana gelen bu düşüş sonrasında yapılan değerlendirmelerde 6 haftanın en düşük seviyesine gerilediği öğrenildi. Uzun zaman sonra 40 bin doların altında olduğu görüldü.

BİTCOİN HAFTALAR SONRA DİBİ GÖRDÜ!

Çin’in en büyük gayrimenkul şirketlerinden olan Evergrande tarafından iflas görüşmeleri devam ediyor. Bu belirsizlik 300 milyar dolarlık borcu olan şirketin, kripto para borsalarını da bir düşüşe geçirmesine neden oldu.

Sadece 3 günlük süreçte bile dolar 48 bin dolardan 43 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak şimdilerde de uzun zaman sonra ilk kez 40 bin doların altına düştü.

BİTCOİN YENİDEN YÜKSELECEK Mİ?

bitcoin-fiyatları-yükselecek-mi

Hızlı düşüşün ardından Bitcoin bir nebze olsun toparlanma yaşadı. Ancak bu toparlanma ile birlikte hala günlük düşüş oranı yüzde 1.1 olarak belirlendi.

Pek çok kripto paranın bu süreçte düşüş yaşamasının ardından en hızlı şekilde toparlanma yaşayan kripto para birimi ise AVAX oldu. Bu sabah yaşanan hızlı yükselişle birlikte yeniden 61 dolara kadar çıktı. Yükselişin ise günlük bazda yüzde 8 olduğu öğrenildi.

Kripto para piyasasında yeniden yükseliş bekleniyor. Ancak bunun için FED para politikaları açıklamalarının beklendiği ve yükselişin bu açıklamalara bağlı olabileceği belirtildi.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@