Bitcoin Uyarısı! 3 Ayda 47.500 Dolardan 20.000 Doların Altına Düşebilir

Piyasa Uzmanı İslam Memiş kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bitcoin yatırımcısına seslenen Memiş Bitcoin'in 3 ayda 20.000 Dolar seviyesinin altına düşeceğini iddia etti.

Finans 04.10.2021 - 14:21 04.10.2021 - 14:21 Mustafa KARAGÖZ

Kripto para piyasaları son dönemlerde yeniden hareketlendi. Bitcoin yakaladığı yükselme eğrisi ile yeniden ilgi odağı piyasalara dair ise uzmanından açıklama geldi. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulunarak beklentilerini açıkladı. Bitcoin'in düşebileceğini ifade eden Memiş hem tarih verdi hemde beklediği seviyeyi açıkladı. 

BİTCOİN 20.000 DOLAR SEVİYESİNİN ALTINA DÜŞEBİLİR

Memiş kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında kişisel beklentilerini bir bir açıkladı. Kripto para yatırımcılarına aman dikkat edin diyerek önümüzdeki süreçte büyük bir çöküş olabilir uyarısında bulunan Memiş rakamsal değer verdiğini söyledi. 

Piyasalarda çok fazla manipülatif hareket olduğunun altını çizen Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş şu ifadeleri kullandı. 

"Kripto para piyasalarında ciddi bir çöküş olabilir. Aman dikkat edin. Rakamsal değer de veriyorum 20 bin dolar seviyesinin altına gerileyebilir. Önümüzdeki 3 ay içinde Bitcoin tarafında 20 bin dolar seviyesinin altına düşebilir, buna bağlı olarak altcoinlerde de ciddi bir satış dalgası gelebilir."

Açıklamalarının devamında kripto para piyasasına yatırım yapanları uyaran Memiş "Varınızı yoğunuzu buraya yatırmışsanız, evladınızının rızkını buraya koymuşsanız, iş yağacağınız parayı buraya koymuşsanız. Size bir kardeş tavsiyesi finansal piyasalarda çok büyük bir manipülasyon var." uyarısında bulundu. 

ÇİN'DEN BİTCOİN'E YASAK GELDİ HATIRLATMASI

Uyarılarının arasında bir de hatırlatmada bulunan İslam Memiş, Çin'den Bitcoin'e yasak geldiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde ABD'den de kripto paralara dair bir açıklama gelebileceğini ifade eden Memiş, zamanla diğer ülkelerinde bu zincire dahil olabileceğini söyledi.

Konuşmasının başında yaptığı uyarısını açıklamalarının sonunda da vurgulayan Memiş "Önümüzdeki 3 ay boyunca dikkat edin 20 bin dolar seviyesinin altında bir Bitcoin fiyatı görebiliriz.  Bu benim için sürpriz olmaz ama taktir ve para sizindir." dedi. Memiş kripto paralara dair yorumunu ise çok dikkat edilmesi gereken bir süreç içindeyiz ifadeleri ile sürdürdü. 

EDİTÖR NOTU: Kripto paralar, kripta para piyasası ve Bitcoin hakkında yapılan açıklamalar haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@