Bitcoin ve Ethereum O Tarihte Ya Çakılacak, Ya Uçacak ! Kripto Paraların Geleceği 8 Aralık'ta Belli Olacak

Kripto paraların geleceği ve kaderi belirlenecek! Ethereum ve Bitcoin 'in kaderini belirleyecek kritik tarih belli oldu. Amerika temsilciler meclisi kripto paraların ya ipini çekecek, ya devam diyecek

Finans 03.12.2021 - 18:28 03.12.2021 - 18:29 Gülcan Özer

Kripto para piyasasının merkezi konumundaki Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finansal gelişmeler, bu piyasaları doğrudan etkilemekte; bu sebeple özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gelişmeleri sizler için anbean takip etmekte ve anında paylaşmaktayız. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen son haber, kripto para piyasasını adeta sarstı. Kripto paralar için kritik tarih 8 Aralık!

Amerika Birleşik Devletleri’nde 8 Aralık 2021 tarihinde toplanması planlanan Temsilciler Meclisi’nin ana konusu dijital paralar olacak. Bu sebeple ABD’nin kripto para konusunda popüler şirketlerinin CEO’ları da toplantıya davet edildi. Jeremy Allaire, Brian Brooks, Chad Cascarilla ve Sam Bankman-Fried gibi önemli isimler, 8 Aralık’ta gerçekleşecek kritik toplantıda hazır bulunacak.

KRİPTO PARA AMERİKA SON DAKİKA: TEMSİLCİLER MECLİSİ TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

Temsilciler Meclisi’nin finansal birimlerinden sorumlu Maxine Waters, kongre öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Kripto paraların ABD’de ve dünyada giderek yaygınlaştığını dile getiren Waters, kripto para piyasasında aktif olarak faaliyet gösteren önemli şirketlerin CEO’larının da toplantıya davet edildiğinin altını çizdi. Özellikle gelecek yıllarda kripto paraların durumuna ilişkin konuların görüşülmesine kesin gözü ile bakılıyor. Toplantıdan çıkan kararlar ise kripto para fiyatlarını doğrudan etkileyecek gibi görünüyor.

Uzmanlar, Maxine Waters’in açıklamaları sonrasında işin ciddiyetini gözler önüne serdi. Toplantıdan olumlu bir karar çıkması halinde kripto para piyasasının yukarı yönde canlanacağını düşünenler tersi durumda ise kötü bir senaryo yaşanacağından endişeli. Bilindiği üzere özellikle ABD, Hindistan ve Çin’de yaşanan gelişmeler, kripto para piyasasını son dönemde önemli ölçüde etkilemekte.

bitcoin amerika

ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ KRİPTO PARA TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

Birçok kişi, CEO’ların toplantıya davet edilmesinin olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etmekte. Toplantı sonrasında alınacak bazı kararların kamuoyu ile paylaşılması halinde dijital para piyasasının yukarı yönlü hareket edeceği düşünülmekte. Bu süreçte kripto para yatırımı yapanların Temsilciler Meclisi’nden çıkacak karara göre hareket etmesi de tavsiye edilmekte.

Uzmanların bir kısmı kripto paralar için sert yaptırımlar uygulanacağını ve bu sebeple hazırlıklı olunması için CEO’ların özellikle davet edildiklerini ifade etmekte. Her ne kadar olumlu hava estiren uzmanlara göre bu kişilerin sayısı az olsa da kripto para piyasasında yatırım yapanların görmezden gelmemesi gereken bir durum olduğunu ifade etmemizde fayda var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@