Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti, ABD Enflasyon Verisi Öncesi 45 Bin Dolar Sınırı Aşıldı!

Piyasada ABD enflasyon verisi için geri sayım devam ederken rakam öncesi Bitcoin yeniden yönünü yukarıya çevirdi.

Finans 10.02.2022 - 16:27 10.02.2022 - 16:27 Gülcan Özer

Amerika'da açıklanacak olan enflasyon verisi rakamları öncesi bitcoin yeniden yükselişe geçti. Son 1 ayın zirvesini gören ve yaşadığı uzun süreli düşüş sonrasında yeniden toparlanan bitcoin önce 40 bin dolarını aşmış ardından yükselişini istikrarlı bir şekilde devam ettirmişti. 

Yaşanan kabus dolu günleri geride bırakan ve 30 bin doların altı görülür mü tartışmalarının sonrasında yeniden 40 bin dolarını aşan bitcoin bugün itibari ile yeniden 45 bin doların üzerini görerek yatırımcılarını sevindirdi. Söz konusu yükselişin ABD enflasyon verisinin açıklanacağı saate denk gelmesi yatırımcıların 2022 umutlarını arttırdı. 

BİTCOİN'DE SON DURUM NE, BUGÜN BİR BTC KAÇ DOLAR OLDU?

ABD enflasyon verileri öncesinde kripto para piyasaları yukarı yönlü hareket ederken yaşanan yükselişte en büyük pay bitcoin'in oldu. Bitcoin 40 bin dolar sınırını kırmasının ardından an itibari ile 45 bin dolar sınırının hemen üzerine çıkmayı başararak yeni direnç noktası olarak gösterilen kritik seviyeyi aşmış oldu. 

10 şubat bitcoin kuru

Bitcoin Amerika tarafından açıklanacak olan enflasyon verisi öncesinde 45 bin 50 dolar seviyesine ulaştı. Ekonomistler ise kripto paralarda ve bitcoin para biriminde yeni bir yükseliş trendinden söz edilebilmesi için bu sınırın yetersiz olduğunu ve ilk önce 48 bin ardından ise 50 bin dolar seviyesinin kırılması gerektiğini belirtiyorlar. FED tarafından yapılan şahin açıklamaların ardından bitcoin hızla düşmüş, 35 bin 500 dolar seviyesine kadar yaşanan geri çekilmenin ardından yönünü tekrar yukarıya çevirmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@