Bitcoin Zenginleri Belli Oldu! Dünyada En Çok Bitcoin'i Olan İlk 5 Kişi!

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin'e yatırım yapanların sayısı her geçen gün artıyor. Peki şu anda en fazla Bitcoin'e sahip olanlar kimler? Kimler Bitcoin zenginleri listesinde yer alıyorlar?

Bitcoin Zenginleri Belli Oldu! Dünyada En Çok Bitcoin'i Olan İlk 5 Kişi!

Kripto para piyasasının en önemli para birimi olan Bitcoin, finans piyasalarının en çok konuşulan yatırım araçlarından birisi olmaya devam ediyor. Bitcoin yatırımı yapanlar çok uzun bir süreçte inanılmaz kazanç elde ettiler. Bugün ise gelinen nokjtada Bitcoin yatırımcıları merak konusu oldu.

2009 yılında bugünkü görüntüsü ile faaliyet başlayan Bitcoin'in ilk dönemlerde bugünkü kadar büyüyeceği tahmin edilmiyordu. Dolayısı ile çok sayıda yatırımcı geleceğe dönük Bitcoin yatırımı yapmadılar. Ancak yine de geleceği görebilen öngörülü bazı yatırımcılar o dönem önemli Bitcoin yatırımlarının altına imza attılar.

Kimlerin Bitcoin yatırımı yaptıkları kadar şu anda en çok bitcoin sahibi olanlar da merak ediliyor. En çok kimin Bitcoin'i var? Bitcoin zenginleri kimler? Kimler Bitcoin yatırımı ile dünya listelerinde bulunuyor?

6 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE BİTCOİN'İ KONTROL EDİYOR

Bitcoin'i icat eden grup, topluluk veya kişi kimdir denildiğinde Satoshi Nakamoto ismi ile karşılaşılıyor. Bugüne kadar Sakoshi Nakamoto'nun kim olduğu tespit edilemedi. Bu kişinin Bitcoin'in mucidi lduğu bilinirken şu anda kontrol ettiği Bitcoin'in 6 Milyar Dolar değerinde olduğu biliniyor. Bu kişinn toplamda 1 milyon Bitcoin'i olduğu açıklandı.

210 BİN BİTCOİN'E HÜKMEDİYORLAR

En fazla Bitcoin'i olanlar listesinde ikinci sırada Winklevoss kardeşler yer alıyor. Tyler ve Cameron Winklevoss'un 210 Bin Bitcoin'e sahip oldukları açıklanmıştı. Toplam Bitcoin'lerin yüzde 1'ine sahip olan Winklevoss kardeşler dünyanın en büyük Bitcoin zenginleri arasında gösteriliyor.

KRİPTO KRALI'NIN 100 BİN BİTCOİN'İ VAR

Digital Currency Group CEO'su Barry Silbert, 100'den fazla Bitcoin ile ilgili işletmeye yatırım yapıyor. Şirketinin de bu yönde bir şirket olmasından dolayı Kripto Kralı olarak tanınıyor. Barry Silbert'in 100 Bin Bitcoin sahibi olduğu belirtildi.

KRİPTO PARALARA BALON DİYOR AMA YATIRIMDAN VAZGEÇEMİYOR

Geçmişte Forbes'in dünyanın milyarderleri listesinde yer alan Micheal Novogratz'ın sahip olduğu Bitcoin'in değerinin 500 Bin Dolar olduğu biliniyor. Ünlü fon yöneticisini ilginç kılan ise kripto paraların bir balon olduğunu düşünmesine rağmen kripto para yatırımlarına devam ediyor olması oldu.

BİNANCE'NİN KURUCUSU LİSTEDE

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'nin kurucusu ve CEO'su olan Changpeng Zhao da Bitcoin zenginleri içerisinde yer alıyor. Ünlü borsa yatırımcısının 1,4 milyar dolarlık Bitcoin'i olduğu açıklandı.