Bitcoin'de 50 Bin Dolar Direnci! Uzman İsim Yatırımcıları Heyecanlandıran İlk Hedefi Açıkladı

Nisan 2021 döneminde 64 bin dolar bandına kadar çıkan Bitcoin daha sonra düşerek 30 bin dolar seviyesinin altını görmüştü. Bitcoin yaz sonunda yeniden yükselişe geçti.

Bitcoin'de 50 Bin Dolar Direnci! Uzman İsim Yatırımcıları Heyecanlandıran İlk Hedefi Açıkladı

Dünyanın en güçlü kripto parası konumunda olan Bitcoin yeni bir atak başlattı. Yaz sonu itibariyle değer kazanan ve kritik sınıra ulaşan Bitcoin'in psikolojik eşiği aşması durumunda yeni bir sürecin başlayacağı konuşuluyor. İşte kripto para dünyasının en önemli öğesi hakkında piyasa değerlendirmeleri.

BİTCOİN'DE AMAÇ 50 BİN DOLAR BANDINI AŞMAK

Kripto para dünyası Nisan ayından sonra yaşadığı geri çekilmeyi Bitcoin önderliğinde aşmak istiyor. Bazı küresel şirketlerin Bitcoin hamlelerinin yükselmede etkili olduğu yaz sonunda yeni bir eğilimin başlayıp başlamayacağı konuşuluyor.

Ağustos ayının son haftası öncesinde yaşanan son gelişme ile Bitcoin 50 bin dolar sınırına ulaştı. Haftasonunda Cumartesi günü bir yükselme trendi yakalayan Bitcoin 49 bin 704 dolar seviyesine kadar tırmanmayı başardı. Elde edilen bu rakam 16 Mayıs 2021 tarihinden sonra elde edilen en yüksek rakam oldu. Uzmanlar Bitcoin'in yükselmesi sonrası ise teknik analizlerinde bazı kritik teknik engellerin aşıldığını yorumladılar.

50 Bin Dolar Önemli Direnç Noktası

Bitcoin'in yukarı yönlü hamlesinde en önemli direnç ilk olarak 50.000 Dolar olarak gösteriliyor. Bitcoin için Nisan-Haziran döneminde görülen aşağı yönlü trend dikkate alındığında Fibonacci analizine göre düzelmenin yüzde 61,8 olması hala bir teknik engel olarak öne çıkarken, 50 bin dolar civarında da önemli bir direnç bulunuyor.

Kritik Eşik Aşılırsa Hedef 55 Bin Dolar

CEX.IO Yönetici Direktörü Konstantin Anissimov, Bitcoin'in geleceğine dair Bloomberg'e açıklamalarda bulundu. Anissimov değerlendirmelerinde 50 bin dolar seviyesinin önemine dikkat çekti. Ancak görülen son rallinin henüz güçlü bir sıçrama göstergesi olmadığını söyledi. CEX.IO Yönetici Direktörü Konstantin Anissimov değerlendirmesinde direncin kırılması durumunda orta vadeli hedefin 55 bin dolar olduğunu söyledi.

EDİTÖR NOTU: Bitcoin ve kripto paralara dair değerlendirmeler, yorumlar haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.