Bitcoin'de İbre Yine Yeşile Döndü! Ayı Piyasası Sona Erdi Mi, Boğa Koşusu Başlar Mı?

Kripto paralarda yaşanan şok düşüş sona ererken 17 bin dolarına kadar geri çekilen bitcoin yeniden yükselişe geçmişti.

Bitcoin'de İbre Yine Yeşile Döndü! Ayı Piyasası Sona Erdi Mi, Boğa Koşusu Başlar Mı?

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılan açıklamalar, agresif para sıkılaşması ve beklenenden çok daha sert bir şekilde yapılan faiz artırımları kripto paralarda düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Önce Merkez Bankaları tarafından kripto paralara yönelik yasal düzenlemeler yapılacağı, kripto para yasaları ile yeni yasakların getirileceği endişesi kripto paralarda düşüşe neden olmuştu.

Ardından da patlak veren Luna krizi kripto paralarda büyük bir güven zedelemesine neden olmuş, ardından da FED fırtınası ile düşüş trendi başlamıştı. Kripto paralarda yaşanan dalgalanma tüm dünyada yatırımcıların milyarlarca dolarının buhar olmasına neden olmuştu.

KRİPTO PARALARDA YÜKSELİŞ BAŞLADI MI, YENİDEN 40 BİN DOLAR OLUR MU?

Bitcoin 17 bin dolar seviyesine kadar çekilirken yaşanan düşüş şokunun ardından yeniden yükseliş başladı. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Bitcoin tarafından yapılan 2 milyar dolarlık Bitcoin alımı sonrasında piyasada oluşan güvenin etkisi ile yükseliş etkisi kendisini hissettirmeye başlamıştı.

bitcoin 24 haziran

Bitcoin yakaladığı yeni yükseliş ivmesi ile yeniden 20 bin dolar seviyesinin üzerine tırmanırken 21 bin 109 dolar seviyesine yükseldi. Yaşanan yükselişe rağmen ekonomistler henüz boğa koşusu yorumunun yapılmasının erken ve yanlış olacağını belirtirken önce 25 bin dolar seviyesinin görülmesi gerektiğini dile getirdiler. Bitcoin'in yeniden 40 bin dolar seviyesini görüp görmeyeceği ise merak konusu oldu. Hatırlanacağı üzere Bitcoin geride bıraktığımız sene içerisinde 69 bin dolar seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı.