Bitcoin'den Erken Geri Dönüş! Bundan Sonra Ne Olacak, BTC Hangi Seviyelerde İşlem Görecek?

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in yükselişi dengeleri değiştirdi. kritik seviyeyi aşan Bitcoin için analistlerden yeni tahminler geldi. Bitcoin'i bekleyen yeni seviyeler hangileri?

Finans 06.02.2022 - 02:32 06.02.2022 - 02:32 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında büyük bir hareketlilik yaşanmaya devam ediliyor. 24 Ocak'ta büyük bir çöküş yaşayan Bitcoin oldukça gerilemiş ve 40 Bin Dolar seviyesinin altında düşmüştü. Bitcoin'de meydana gelen bu düşüşler büyük bir paniğe neden olmuştu. Bitcoin'in düşüşü ile kripto para birimlerinde genel bir düşüş trendi hakim olmuş ve ayı piyasası şartları oluşmuştu. 

BİTCOİN ERKEN GERİ DÖNDÜ!

Bitcoin 2021 yılında da benzer bir gerileme yaşamış ve düşüş trendi oldukça uzun sürmüştü. Şimdi aynı piyasa şartlarının tekrar yaşanmasından dolayı büyük bir endişe duyuluyordu. Ancak Bitcoin bu sefer farklı bir performans sergiledi. Bitcoin çok uzun bir süre beklemeden kritik seviye olan 41 Bin Dolar seviyesini aşmayı başardı. Şu anda 41.780 Dolar seviyesinde işlem göreb Bitcoin için tüm hesaplar değişti.

ÜNLÜ ANALİSTTEN SON DAKİKA TESPİTİ

Kripto para piyasalarının ünlü analisti Michael Van de Poppe yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, "Bitcoin için bu kadar kısa sürede geri dönüş beklemiyorduk. Ancak bu geri dönüşün bizlere verdiği mesajlar var. Bitcoin geleneksel yatırım araçlarının dirençlerini elde etmeye başladı. Sarsılsa bile yeniden toparlanmayı öğreniyor. Bitcoin için şimdi hesaplar değişti. Artık kalıcı olarak 40 Bin Dolar seviyesinin aşağısına düşme ihtimali olağam şartlar altında imkansız hale geldi. En azından bir süre bu böyle olacak." dedi.

BİTCOİN NE KADAR OLACAK?

Bitcoin için bundan sonra neler olabileceğini de açıklayan Michael Van de Poppe, "Bitcoin zincirlerini kırmayı başardı. Artık kademe kademe yükselecektir. Peki nereye kadar yükselecek? Buna sadece Bitcoin üzerinden cevap veremeyiz. Geleneksel piyasalarla olan etkileşime de bakmak gerekecek. FED faiz kararının Bitcoin'e nasıl yansıyacağını tecrübe edeceğiz. Ancak oraya kadar Bitcoin belirli bir direnç kazanmaya çalışacak. Tahminime göre FED faiz kararı açıklanırken 50 Bin Dolar seviyesinin üzerinde bir Bitcoin göreceğiz. Sonrasını ise kimse bilemez, ilk defa tecrübe edilecek." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@