Bitcoin'den Kötü Performans! Son 10 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi!

Kripto para piyasalarında deprem yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi! Değer kaybetmeye devam ediyor…

Finans 10.05.2022 - 11:27 10.05.2022 - 11:34 Duygu Dilan Duman

Kripto para piyasalarında son ayların en sert hareketlilikleri yaşanmaya devam ediyor. ABD Merkez Bankası tarafından enflasyonla mücadele kapsamında faiz artırma kararlarının alınmasının ardından gelen enflasyonun seyrine göre artırılmaya devam edileceği sinyallerinin de verilmesi küresel piyasalarda ciddi bir sarsıntı başlattı. ABD borsasında da sert kayıplar görülmeye devam ediyor. Kripto paralarda da satışlar hızlanarak ABD borsasına paralel olarak sert düşüş gözlemlendi.

Uzmanlar Düşüşün Devam Edeceğine İşaret Ediyor!

Bitcoin son 10 ayın en düşük seviyelerine kadar gerileyerek ciddi bir değer kaybı yaşadı. Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre, ünlü analistlerden Jaffrey Halley tarafından konuya ilişkin önemli değerlendirmeler yapıldı. Singapur merkezli bir yatırım şirketi olan Oanda’nın kıdemli analistlerinden biri olan Halley, risk duyarlılığının düşmeye devam etmesi halinde teknik açıdan durum Bitcoin 28 bin dolara kadar gerileyeceğine dikkat çekti. Bu seviyeden sonrada 20 bin dolara gerileceğine dair güçlü sinyaller olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Bitcoin hakkında kritik bir değerlendirmede bulunan bir diğer isim Mudrex CEO’su oldu. Edul Patel tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Bitcoin’in destek fiyatını kırması ve şu anki seviyenin altına düşme ihtimali olduğu yönünde kritik bir değerlendirmeye imza attı.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

bitcoin-hakkinda-kritik-tahmin

Uzmanlara göre kripto paralarda düşüşün birçok sebebi var. Başta ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan faiz artırımı kararları ilk sırada yer alıyor. FED’in faiz 50 baz puana kadar artırmasının ardından, yüksek enflasyon ile mücadele için faiz artırımına devam edileceği yönünde sinyallerin de verilmesi piyasaları ciddi oranda etkiledi.

Bitcoin Kaç Dolar?

Kripto paralarda son durum yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10 Mayıs Çarşamba günü itibariyle 31 bin 151 dolar seviyesinden işlem göremeye devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde değer kaybı görülen BTC’yi, Ethereum ise 2 bin 338 dolar seviyesi ile takip ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@