Bitcoin'in 55 Bin Doları Aşması İle Heyecanlanan Analistler Yüzde 1.000 Değerlenecek Altcoin Tahminlerini Açıkladılar

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in yeniden 55 Bin Dolar seviyesinin üzerine çıkmasına dair heyecan yaşanırken ünlü analistler Cardano'nun Bitcoin'i sollayacağını iddia ettiler. 

Finans 07.10.2021 - 04:00 07.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında oldukça hareketli geçen bir hafta devam ediyor. Bitcoin'in yaklaşık son 4 aydır en kararlı yükselişinin görüldüğü bu haftada kripto para birimlerinin pozitif görünüme kavuşması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği merak konusu olurken analistlerden çok ddikkat çekici değerlendirmeler geldi. 

CARDANO İÇİN 5 DOLAR TAHMİNİ

Kripto para piyasasında söz sahibi isimlerden olan analist Michael van de Poppe bir açıklama yaparak Cardano'nun çok ciddi bir yükseliş trendine gireceğini iddia etti. Michael van de Poppe yeni analizinde, “ADA/BTC çiftinde bir dip meydana geldi. Tarihsel eğilimler bize çok önemli bir gelişmeyi işaret ediyor. Cardano şimdi Bitcoin karşısında yeni bir zirve yapmaya hazırlanıyor. Cardano şu anda 2,2 dolardan işlem görüyor. 5 dolar seviyesine doğru bir kırılma takip edeceğimizi düşünüyorum.” dedi. 

CARDANO İÇİN KISA VE ORTA VADELİ TAHMİN

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen ise, “Cardano'nun mevcut döndüde 20 Dolar seviyesine kadar çıkma potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bitcoin kadar iyi bir performansı CardanO'dan da bekleyebiliriz. Bitcoin 150 bin Dolar olduğunda Cardano da 9 dolar olacaktır. Bu da çok uzak bir gelecekte değil kısa ve orta vadede gerçekleşebilecek bir hedeftir.” ifadelerini kullandı. 

YÜZDE 1.000 ARTIŞ TAHMİNİ

Kaleo takma ismiyle kripto para piyasalarında yaptığı analizlerle tanınan kripto para uzmanı analist ise, “Bitcoin'in 100 Bin dolardan ve Ethereum'un da 10 Bin Dolardan işlem gördüğü bir piyasa ortamında Cardano'nun buna kayıtsız kalmasını beklememiz mümkün değil. Benzer şekilde Cardano da fiyatını yükseltecektir. Hatta yüzde 1.000 oranında artış potansiyeli bulunuyor. Bu imkansız değil.” şeklinde belirtti. 

Bitcoin şu anda 55 Bin Dolar seviyesinin üzerinde işlem görürken diğer kripto paralar da bu gelişmeden destek almaya başladılar. Meydana gelen pozitif görüntü ile yükselişe geçen kripto paralar için analistlerden yeni değerlendirmeler gelmeye başladı. Analistler bazı kripto paraların daha yüksek bir yükseliş potansiyeli içerisinde olabileceklerini belirtilerken bu konuda ilerleyen günlerde önemli gelişmelerin yaşanabileceğini kaydettiler. Son yapılan değerlendirmelere göre ise kripto para piyasalarında Ekim ayı içinde Bitcoin'in tüm zamanlarının tekorunu kıracağı şeklinde tahminler yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@