Bitcoin'in Değer Kaybı, Alım Fırsatı Olur Mu? Bitcoin Yeniden Yükselecek Mi?

ABD'nin almış olduğu kararların ardından 5 bin doların altına düşen bitcoin daha sonra yukarı yönlü tırmanmayı başarmış ve 5 bin 200 dolar bandına çıkmıştı.

EKONOMİ 18.03.2020 - 11:45 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

ABD'nin almış olduğu kararların ardından 5 bin doların altına düşen bitcoin daha sonra yukarı yönlü tırmanmayı başarmış ve 5 bin 200 dolar bandına çıkmıştı. Peki Bitcoin'de yaşanan değer kaybı alım fırsatı olarak değerlendirilebilir mi? Bitcon fiyatlarına dair uzmanlar ne diyor? Kısa vadeli süreçte bitcoin fiyat değerlendirmesi haberimizde.

Corona Virüs salgınının ekonomi ve para piyasalarına etkilerinin ardından dünya ülkeleri merkez bankaları bu alanda etkiyi azaltabilmek adına önlem planlarını bir bir açıkladılar. Merkez Bankaları düzeyinde gelen ilk önlemler Çin ve Asya kaynaklı olurken Avrupa'nın ardından esas hamle ABD'den geldi. ABD Merkez Bankası (FED) faiz oranlarını yüzde 0 bandına çektiğini ve 700 milyar dolarlık destek paketini devreye koydunu duyurmuştu. BİTCOİN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?Corona Virüs salgınına dair gelen bu gelişmelere birde Suudi Arabistan ile Rusya arasında başlayan petrol gerilimi ve petrol fiyatlarının son dört yılın en düşük seviyesine gerilemesi yer aldı. Para piyasaları adına yaşanan bu gelişmelerin tamamı tek bir başlıkta ele alındığında ise kripto para birimlerini doğrudan ve çok sert bir şekilde etkiledi. Başta Bitcoin olmak üzere çok sayıda kripto para birimi bu süreçte ciddi değer kayıpları yaşadılar. Peki bu süreç bitcoin için bir alım fırsatı oluşturur mu? ABD Merkez Bankası (FED) tarafından alınan 70 milyar dolarlık destek paketi kripto para piyasasına doğrudan ve olumlu bir şekilde yansımadı. Geçmişte bu yönde alınan kararlar kritpto para birimlerine yansır ve piyasalar olumlu bir tablo gösterirdi. Ancak corona virüs salgını dolayısıyla yatırımcıların nakit tutma davranışları ve virüsün etkilerinin tam olarak bilinmemesi endişelerin devam etmesine neden oluyor. Bu kapsamda bir süre daha yatırımcılar daha güvenli limanlarda bulunmak isteyebilirler. Şuan 5 bin 200 dolar bandında bulunan Bitcoin için ise direnç noktası 5 bin 900 dolar bandı gösteriliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@