Bitcoin'in İbresi Şaştı, Altcoinlerin Rallisi Başladı! 2 Mart 2022 BTC, Ethereum, XRP

Son günlerde Bitcoin'de meydana gelen sert yükseliş yatırımcıları sevindirdi. Alt coinlerde de yaşanan değer artışları nedeniyle piyasalarda hareketlilik yaşanıyor.

Finans 02.03.2022 - 12:12 02.03.2022 - 12:12 Büşra Uluşen

Bir süredir düşüş trendini sürdürerek yatırımcılarına büyük kayıplar yaşatan Bitcoin'de yeniden hareketlilik zamanı başladı. Geçtiğimiz günlerde 34 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, dün yaptığı ani çıkışla 45 bin seviyesine dayandı. Yatırımcıları heyecanlandıran gelişme sonrası Bitcoin'de ufak çaplı gerilemeler de yaşandı.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasıyla sert bir düşüş yaşayan kripto para piyasası son günlerde toparlanmaya başladı. Yatırımcılar şimdi rotalarını belirlemek için piyasadaki hareketliliği takip ediyor. Son olarak Rusya'nın Swift sisteminden çıkarılması, kripto piyasasına yukarı yönlü bir hareketlilik kazandırdı. Savaşın başlamasıyla Bitcoin'in düşüşü bir olunca, analistler kripto yatırımcılarının altın almaya yöneldiği ve piyasanın sallantıda olduğunu ifade etmişti. Ancak şu an yaşanan gelişmelere bakıldığında altın ve Bitcoin yükselişini birlikte sürdürüyor. 

bitcoin-7

ALT COİNLERDE RALLİ Mİ BAŞLIYOR?

Son iki günde yaptığı çıkışla aşağı yönlü okları bir anda yukarı çıkarak Bitcoin, bu günlerde yüzde 15 değer artışı yaşadı. Ancak BTC'deki bu yükselişe rağmen altcoinlerde yukarı yönlü sert bir geçiş olmadı. Bitcoin, ana birim olması nedeniyle ani yükselişleri piyasada doğal karşılanıyor. 

Bitcoin'den sonra ise Ethereum ve diğer alt coinler geliyor. Bu yükselişte Bitcoin en yüksek payı alsa da Ethereum ve diğer alt coinlerde aynı sertlik yaşanmadı. Son süreçte Ethereum'un hakimiyetinin artmasıyla beraber grafikteki dalgalanmalar ve Ethereum'un Bitcoin karşısındaki hareketleri diğer alt coinler için de sinyal görevi görüyor. 

ethereum-2

Grafikler incelendiğinde Ethereum'un uzun süredir devam eden düşüş trendini kırmış olduğu görülüyor. Hareketliliğin devam etmesi halinde Ethereum 3 bin 228 dolara kadar yükselebilir. Ancak destek çizgisinin aşağı doğru yönelmesi durumunda ise 2 bin 633 dolara kadar geri çekilmeler yaşanabilir ve hatta 2 bin 500 dolar seviyeleri görülebilecek. 

KRİPTO PARALARDA SON DURUM! BITCOIN, ETHEREUM, XRP, DOGECOİN, ADA, SHIBA 2 MART 2022

Bitcoin Ne Kadar?: 44.203 $

Ethereum Ne Kadar? : 3.001 $

XRP Ripple Ne Kadar? : 0,770 $ 

BNB Ne Kadar? : 412,99 $

Tether Ne Kadar? : 1,00 $

Dogecoin Ne Kadar? : 0,133 $

ADA Ne Kadar? : 0,96 $

Shiba Ne Kadar? : 0,000026 $

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@