Bitlis Son Dakika Haberleri: Ahlat Şenlikleri 2021 Kutlama Programı

Malazgirt Kutlamaları 2021 başladı. Malazgirt Zaferi için düzenlenen Ahlat Şenlikleri 26 Ağustos tarihinde sona erecek. Ahlat Millet Bahçesi nerede, nasıl gidilir?

Bitlis Son Dakika Haberleri: Ahlat Şenlikleri 2021 Kutlama Programı

Türkiye Malazgirt Zaferi kutlamaları için tek yürek oldu. Türklere Anadolu'nun kapılarının açıldığı büyük Malazgirt Zaferi için her zaman olduğu gibi Ahlat'ta yine büyük şenlikler düzenlenecek.

Bu sene 23 - 25 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ahlat Millet Bahçesi içerisinde düzenlenecek olan etkinliklerle kutlanacak olan zafer etkinlikleri 23-24 Ağustos tarihinde yapılan Fener Alayı yürüyüşü ile başladı.

AHLAT ŞENLİKLERİ 2021 BAŞLADI!

Türkiye'nin içerisinden geçtiği zor günlerde büyük bir moral ve destek olan Malazgirt Zafer Kutlamaları için bu sene Ahlat Belediyesi birbirinden güzel etkinlerele yer verirken sadece Ahlatlıları değil tüm Türkiye'yi etkinliklere katılmaya davet etti.

Etkinlikler 23 Ağustos tarihinde yapılan Fener Alayı yürüyüşü ile başlarken etkinlikler kapsamında 26 Ağustos 2021 tarihinde Ahlat Millet Bahçesi açılış töreni de düzenlenecek.

ahlat-belediyesi-malazgirt-zaferi

Etkinlik programı Millet Bahçesinin açılışının yapılacağı 26 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek. Düzenlenecek törenler hakkında açıklama yapan Muş Valisi İlker Gündüzöz, "26 Ağustos'un seneyi devriyesinde 950'nci yıla hazırız. İnşallah bu yılda belki küresel salgının gölgesinde olacak ama buradan yine milli birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykıracağız. Burada bir hipodrom alanı, ova alanı bitti. Millet bahçemiz iyice yerli yerine oturdu. Dolayısıyla her gün gelişen bir Malazgirt söz konusu. Tüm hazırlıklar yapıldı" diyerek 950. yıl kutlamalarnını bu sene çok daha iyi geçeceğini dile getirdi.

Kutlama programında kortej yürüyüşünün yanı sıra geleneksel oyunlar, halk oyunları gösterileri, bisiklet yarışı, fener alayı, fidan dikme etkinlikleri ve at yarışları gibi pek çok farklı etkinliğe de yer verilecek.

AHLAT MİLLET BAHÇESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Pendik'te yapılan millet bahçesi'nin ardından Türkiye'nin en büyük ikinci Millet Bahçesi olan Ahlat Millet Bahçesi 1071 Malazgirt Zaferi etkinliklerinin yapıldığı Çarho mevkiinde bulunuyor.