Bizzat CHP Lideri Kılıçdaroğlu Açıkladı: Erken Seçim Ne Zaman Olacak, Tarih Belli Oldu Mu?

Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrasında muhalefet erken seçim çağrısı yaparken, Kılıçdaroğlu erken seçim tarihini açıkladı! Baskın erken seçim mi olacak, Türkiye erken seçime gidecek mi?

Gündem 04.02.2022 - 19:55 04.02.2022 - 19:58 Gülcan Özer

Türkiye bir süredir erken seçim tartışmaları ile çalkalanırken konu hakkında bir son dakika açıklaması da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. Muhalefet ekonomide yaşanan dalgalanmayı gerekçe göstererek erken seçim çağrısı yaparken iktidar ise seçimlerin belirlenen takvim içerisinde yapılacağını açıklamıştı. 

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklama ile erken seçim tarihini verdi. Türkiye erken seçime gider mi, erken seçime mi gidiyor, erken seçim olur mu, erken seçim şartları neler?

TÜRKİYE ERKEN SEÇİME Mİ GİDİYOR, ERKEN SEÇİM OLUR MU?

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmış olduğu canlı yayında gelen erken seçim sorusuna da yanıt vererek "Ben sonbaharda seçim olacağını düşünüyorum. Karakıştan çıkarken bir seçimi tercih etmez Erdoğan. Tercih kendisine ait sonuçta, bu sandık gelecek milletin önüne. Vatandaşa duyurum sağduyulu olun, sokağa çıkmak için tahrik edeceklerdir" diyerek erken seçim için önümüzdeki sonbaharı işaret etti. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN SON DAKİKA EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMASI: YEMEKTEN HABERİ VAR MIYDI?

İstanbul'da yaşanan karla mücadele konusunda da açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'u kaybetmeyi hazmedemediğini ve bu nedenle Ekrem İmamoğlu'na saldırdığını iddia etti.

Karla mücadele esnasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott’la yemek yemesinin normal olduğunu, belediye başkanının görevinin dozerin başında durmak değil, işlemleri yönetmek olduğunu ve kendisinin bu yemekten haberi olduğunu söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@