Bloomberg'in Kıdemli Analistleri Yeni Ralliyi Başlatacak Kripto Paraları Açıkladılar

Bloomberg'in kıdemli analistleri ilerleyen günlerde meydana gelecek olan yükselişlerde öncülük vazifesini üstlenecek olan kripto para birimlerini açıkladılar.

Finans 16.02.2022 - 03:20 16.02.2022 - 03:20 Engin Uzunoğlu

2022 yılı kripto para piyasaları için çok da kazançlı başlamadı. Bu piyasada yatırım yapanlar hedefledikleri kazançların çok ötesinde kaldılar. Ancak analistler kripto paralar için henüz biten bir durumun olmadığı konusunda hemfikir oldular. 2022 yılının geri kalanında kripto para birimlerinin yatırımcılarına yüksek kazanç sağlayabilecekleri yorumları güçlenmeye başladı. Ayrıca analistler bu yükseliş hareketine öncülük edecek olan kripto para birimlerinin hangi olacağı konusunda da bilgiler veriyorlar.

BİTCOİN DİJİTAL TEMİNAT OLMAYA BAŞLADI

Bloomberg bünyesinde görev alan kıdemli analistlerden kripto para piyasalarına dair yeni bir rapor hazırlandı. Bu rapora göre analistler kısa bir süre içerisinde Bitcoin, Ethereum ve stablecoin'lerin fiyat artışı sürecine gireceklerinin altını çizdiler. Analistlerin Bitcoin için sade bir fiyat artışından da bahsetmiyorlar. Aynı zamanda analistler Bitcoin'in itibar kazanacağı ve dijital bir teminat noktasına geleceği tespitinde bulundular. 

SINIRLI ARZ VE YOĞUN TALEP

Kıdemli analistlerin Bitcoin'in yükseliş beklentisine en büyük dayanakları ise sınırlı bir arz olması oldu. Bitcoin günden güne daha fazla benimsenirken artan talep ile sınırlı arz buluşmasının sonucunun fiyat yükselişi olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bitcoin için şu anda en büyük güç olarak da bu değerlendiriliyor. Kripto para yatırımı yapmaya karar verenler daha önce bu piyasaya hiç girmemişlerse yatırım adresleri Bitcoin oluyor. Bu durumda fiyat yükselişinde itici faktör görevi yapıyor. 

RALLİYİ BİTCOİN VE ETHEREUM BAŞLATACAK

Analistlerin yükseliş beklentisi içerisinde oldukları bir diğer kripto para birimi Ethereum oldu. Bunun da gerekçesi de çok sayıda stablecoin biriminin Ethereum ağı üzerinde çalışması gösterildi. Son günlerde stablecoinlere olan büyük ilgiden Ethereum sonuna kadar yararlanmaya başladı. Olası bir kripto para rallisini analistlere göre Bitcoin ve Ethereum yönlendirecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@