Bodrum +3 Kattan oluşan kargir ev ve bahçesi 3.500 TL'ye kiralık! Vakıftan kiralık 53 gayrimenkul

İstanbul Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü bir duyuru ile kendisine ait olan 53 gayrimenkulün kiralanacağını duyurdu. Gayrimenkuller arasında 2.000 TL'ye daire, 3.500 TL'ye kiralık bahçeli ev bulunuyor.

Emlak Haberleri 07.06.2022 - 10:47 07.06.2022 - 10:48 Mustafa Karagöz

İstanbul için son günlerde kamudan yayımlanan kiralık gayrimenkul ilanına bir yenisi eklendi. İstanbul Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü bir duyuru ile farklı özelliklerde çeşitli gayrimenkulleri olduğunu ve bu gayrimenkullerin kiralanacağını açıkladı. 

İSTANBUL'DA VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KİRALIK GAYRİMENKULLER

İstanbul'da yaşayanlar veya yaşayacaklar için; apartman dairesi, büro, kargir ev ve bahçesi, işyeri, dükkan, arsa kiralaması yapılacak. Kiralanacak olan gayrimenkuller için kurum 22 Haziran tarihinde ihale düzenleyecek. İhale işlemlerine katılacak olan vatandaşlar tekliflerini sunarak konutları, bahçeli evleri yada dükkanları kiralayacaklar.

Kiralama süresine ilişkin İstanbul Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü bir açıklamada bulundu. Açıklamada hem sözleşme süresi hemde sözleşme süresinden sonraki zam oranlarına ilişkin bilgiler verildi. İstanbul Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü ihaleye katılacaklar için "Aşağıda mevkileri belirtilmiş Vakıf taşınmazların hizalarında gösterilen muhammen bedeller üzerinden 31.12.2022 tarihine kadar kiralanacaktır. Ancak ihalede ortaya çıkacak aylık kira bedeline sözleşme bitim tarihinde itibaren İdarenin uygun görmesi halinde müteakip yıllar için,Türkiye İstatistik Kurumu’nca belirlenen Tüketici Fiyat Endekslerindeki 12 aylık ortalamalara göre değişimden az olmamak suretiyle kira artışı yapılacaktır." bilgisini verdi. Kira artış oranını kabul etmeyenler olursa kurum o kişilerin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 75.Maddesi Gereğince tahliye edileceğini açıkladı. 

O SATIŞ TABLOSU

İstanbul'un Fatih İlçesinde kiralanacak olan gayrimenkullerin cinsleri, özellikleri, m2 fiyatlarına ilişkin hazırlanan tablo. 53 gayrimenkul için bilgi verilen tabloya göre vatandaşlar başvurularını yapacaklar. Birden fazla gayrimenkul için başvuru yapılabilecek ancak her bir gayrimenkul için ayrı ayrı başvuru yapılacak ve ayrı ayrı ihaleye katılım sağlanacak. 

istanbul vakıflar bölge müdürlüğü kiralık ev dükkan işyeri arsa 1

istanbul vakıflar bölge müdürlüğü kiralık ev dükkan işyeri arsa 12

istanbul vakıflar bölge müdürlüğü kiralık ev dükkan işyeri arsa 123

İhale katılım gösterecekler 22 Haziran tarihine başvurularını yapacaklar. Kurumun hazırladığı kiralık gayrimenkul ihale dosyası ( vgm gov tr ) adresinden ulaşılabilir. Kurum ile iletişime geçmek isteyenler ise 0 212 251 88 10 Dâhili (7426) numarasını arayabilirler. 

İhale başvuruları şahsi olarak yada şirket kapsamında yapılabilir. Bireysel başvurular için kurum İkametgâh Belgesi ve Nüfus Cüzdan Örneği veya Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri Belgesi (e-devletten alınabilir) evraklarını talep ediyor. Şirketler için ise evrak listesi değişiyor. Evrak teslimi ve geçici olarak ödenecek başvuru ücretinin ardından başvuru işlemleri tamamlanmış olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@