Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Kimdir, Hangi Partiden?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hakkında suç duyurusu yapıldı. Peki, Ahmet Aras kimdir, Bodrum Belediye Başkanı hangi partiden, neden hakkında suç duyurusunda bulunuldu?

GÜNDEM 29.08.2019 - 14:28 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hakkında suç duyurusu yapıldı. Peki, Ahmet Aras kimdir, Bodrum Belediye Başkanı hangi partiden, neden hakkında suç duyurusunda bulunuldu?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ahmet Aras Kimdir, Nerelidir?Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanı'dır. 1970 Bodrum doğumludur. İlkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Askeri lise ve Kara Harp Okulunda eğitimini devam ederek askeriyeye girdi. 30 yıllık görev süresini tamamladıktan sonra 5 sene önce Yartbay rütbesi ile TSK'dan emekli oldu. Turizm ile uğraşırken Bodrum Belediye Başkanı için seçimlerde aday oldu. Mehmet Kocadon yerine 31 Mart seçimlerinde aday gösterildi ve Bodrum Belediye Başkanı olarak seçildi. Ahmet Aras Hakkında Yapılan Suçlama Ne?Ahmet Aras'a "görevi kötüye kullanma" suçlaması ile soruşturma açıldı. Aras'ın iddialara göre akrabalarının çıkarını korumak adına karar aldığı belirtiliyor. Söz konusu olayda 25 villalık projenin yapıldığı arsanın sahibi olan Aras ailesi ile inşaat firması arasında yaşanan anlaşmazlık mahkeme sürecinde iken söz konusu villa projesi için verilen inşaat ruhsatı Mehmet Aras'ın Bodrum Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından gerekçe gösterilmeden iptal edildi. İnşaat firması Aras hakkında "Şüpheli, şikâyete konu olayda belediye başkanlığına ilişkin görevini kötüye kullandı. Hukuki ihtilaf yaşayan akrabalarına menfaat sağlayabilmek amacıyla yasalara aykırı olarak aldığı kararlarla müşteki şirketin mağduriyeti sebep oldu." ididası ile soruşturma açılmasını istedi. Bodrum Belediye Başkanı Hangi Partiden? (Bodrum Ahmet Aras Hangi Partili?)Yine CHP'nin eski adayı olan Mehmet Kocadon yerine 31 Mart seçimlerinde aday gösterilerek seçilen Ahmet Aras'ta CHP adayı olarak seçimlere girmişti. Yani Ahmet Aras CHP partisinden aday olarak seçimlere katıldı.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@