Bodrum Belediye Başkanı Tepki Göstermişti, Ali Ağaoğlu Milas Konut Projesi Hakkında Açıklama Yaptı!

Muğla- Milas Turizm Yerleşkesi projesi hakkında Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Ali Ağaoğlu Bodrum projesi hakkında yapılan açıklama ile iddialara yanıt verildi.

Konut Projeleri 28.09.2021 - 15:15 28.09.2021 - 16:41 Gülcan Özer

Bodrum Belediye Başkanı Aras tarafından yapılan açıklama ile kamuoyu gündemine bomba gibi düşen Muğla- Milas Turizm Yerleşkesi projesi hakkında Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Bodrum Belediye Başkanı Aras tarafından ortaya atılan iddialara yanıt verildi. 

Yapılacak olan projenin hiçbirkamu ve belediye kaynağı kullanılmadan yapılacağı belirtilen açıklamada projenin yenilenebilir enerji kaynağı sistemi ile hayata geçirileceği ve kendi suyu ile elektriğini üreteceği açıklandı. 

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI ARAS TEPKİ GÖSTERMİŞTİ! 

Kurulacak olan proje hakkında sosyal medyada açıklamada bulunan Bodrum Belediye Başkanı Aras, Ali Ağaoğlu'na bazı sorular yöneltmiş, projenin alt yapı çalışmalarını kimin yapacağını sormuştu. Yine böylesine büyük bir projenin su ihtiyacını belediyenin karşılayamayacağını dile getirmiş. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından yapılan açıklamada gelişmiş ülkelerde ve bölgedeki tüm büyük otellerde olduğu gibi son teknoloji deniz suyu arıtılarak kullanım suyu elde edileceği belirtilen açıklamada kullanılan suyun tekrar arıtılarak yeşil alanların bu su ile sulanacağı dile getirildi. Yine projenin enerji ihtiyacının proje dahilinde yatırımı yapılacak yenilenebilir güneş enerjisinden sağlayacağı dile getirildi. 

MUĞLA MİLAS TURİZM YERLEŞKESİ ALT YAPI ÇALIŞMALARINI AĞAOĞLU KENDİSİ YAPACAK! 

Projenin alt yapı çalışmalarını kimin yapacağı sorusuna da yanıt veren Ağaoğlu "Altyapı ve çevre ile ilgili yatırımlar şirketin kendi kaynakları ile yapılacak olup belediye ve kamuya hiçbir ek yük getirmeyecektir. Tuzla Sulak Alanı’nın korunması ve değerinin arttırılması konusunda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımıza ve bu sorumluluğu ciddi bir şekilde üstleneceğimize, bölge sakinleri ve çevre hassasiyeti olan tüm dostlarımız tanık olacaklardır" diyerek projenin tüm alt yapı çalışmalarının şirketin kendisi tarafından yapılacağı dile getirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@