Bodrum The Bo Viera Projesi İçin Yargı Devam Kararı Aldı!

Bodrum'da yoğun yapılaşma eleştirileri nedeni ile mahkemelik olan The Bo Viera projesi hakkında beklenen yargı kararı çıktı. Proje çevrecilerin tüm itirazlarına rağmen devam edecek!

EMLAK HABERLERİ 17.08.2019 - 07:57 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Bodrum'da yoğun yapılaşma eleştirileri nedeni ile mahkemelik olan The Bo Viera projesi hakkında beklenen yargı kararı çıktı. Proje çevrecilerin tüm itirazlarına rağmen devam edecek!

Muğla'nın tatil cenneti ilçeleri arasında yer alan Bodrum'da yoğun yapılaşma eleştirilerinin hedefi haline gelen ve mahkemelik olan The Bo Viera projesinde yargı beklenen kararı açıkladı. The Bo Viera Projesi Son Durumu Ne?Denize sıfır konumu ile dikkat çeken proje Bodrum'un Göltürkbükü Mahallesi ile Gündoğan Mahallesi sınırında yer alıyor. Toplam 154 bin metrekarelik dev bir arazide 2016 yılının Şubat ayında başlayan proje pek çok kez mahkemelik olmuş en son 2018 yılında kamu yararı olmadığı gerekçesi ile mahkeme projeyi durdurma kararı açıklamıştı. Muğla 2. İdare Mahkemesi tarafından verilen karar Haziran ayında üst mahkeme tarafından bozuldu ve projenin devam etmesine karar verildi. Konu hakkında Sözcü Gazetesi'ne açıklama yapan Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “İnşaatımızın kaçak olduğu ifade ediliyor. Bodrum Belediyesi'nden yapı ruhsatlarımızı aldık. İnşaatlarımız kanunlara uygun. İtirazlar üzerine konu yargıya taşındı, yargı da lehimize karar verdi. 4 bin ağaç dikeceğiz. Peyzaj düzenlemesinden sonra görüntü daha farklı olacaktır” diyerek projelerini savundu. Konu hakkında açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise mücadelelerinin süreceğini belirterek  “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüzü, denizimizi ve dolayısıyla yaşam hakkımızı katleden bu tür vahşi yapılaşmalara artık hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Bodrum sahipsiz değildir” dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@