Bodrum, Turgutreis, Milas, Fethiye, Köyceğiz listede! Muğla'da belediyeden kiralık 73 işyeri

Muğla Büyükşehir Belediyesi çok sayıda ilçesinde ve kent merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan dükkanların kiralanacağını duyurdu. İhale düzenleyeceğini açıklayan belediye başvuru topluyor.

Emlak Haberleri 29.04.2022 - 09:43 29.04.2022 - 09:46 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı işyeri kiralamak için ihale düzenleyecek. 17 Mayıs tarihinde düzenlenecek ihale ile çok sayıda ilçede yer alan farklı kullanım amacına sahip işyerleri kiralanacak. İhale için istekli olanlar için belediye işyeri türü, adresi ve fiyat listelerini açıkladı.

MUĞLA'DA BELEDİYEDEN KİRALIK İŞYERLERİ

Belediye başkanlığının yayımladığı duyuruda Bodrum, Dalaman, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula ve Yatağan ilçelerinde işyerleri kiralanacağı açıklandı. İşyerlerinin türü; Sebze Meyve Alım Satım ve Paketleme Yeri, Halı Saha 2 Adet Soyunma Odası-Kafeterya-WC, Kahvehane, Marangoz Atölyesi, Bilet Satış Yeri, Kahvehane, Ofis, Lokanta, Pide Salonu, Şoför Bekleme Kabini, Bakkal olarak listelendi. 

Kiralama işlemleri nasıl yapılacak?

Kiralanacak olan dükkanların listesini resmi sitesinden ilan eden  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın hazırladığı kılavuz incelenecek. Kılavuzda işyerinin konumu, durumu, m2 büyüklüğü, fiyatı hakkında tüm bilgiler mevcut. Kişiler şartların kendilerine uygun olması durumunda belediyeye gidecekler. Şartname alıp imzalayacak olan vatandaşlar daha sonra başvuru ücretini ödeyecek, istenilen evrakları teslim edecekler. 17 Mayıs tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlayanlar daha sonra ihaleye katılacaklar ve muhammen bedel üzerinden tekliflerini sunacaklar. 

SATIŞ LİSTESİNİN BİR BÖLÜMÜ

 Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kiralayacağı 73 adet işyerinin bir bölümünü sizlere aşağıda aktardık. Paylaştığımız görselde satış tablosunun bir bölümü yer alırken tüm listeye belediyenin kurumsal sitesi ile basın ilan kurumu internet sayfasından ulaşılabilir. 

muğla büyükşehir 73 işyeri kiralama ilanı (1)

muğla büyükşehir 73 işyeri kiralama ilanı (2)

muğla büyükşehir 73 işyeri kiralama ilanı (3)

İHALE İŞLEMLERİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

Belediye başkanlığı işyerlerini kiralamak isteyenler için ihale süreci hakkında "73 adet taşınmaz; 17.05.2022 tarihinde saat 14.00’de, Orhaniye Mahallesi Bülent Önüçan Sokak Dış Kapı No: 2 Menteşe/MUĞLA adresindeki Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde bulunan ‘Çok Amaçlı Salon’da, İhale Komisyonu (Encümen) huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre ‘Açık Teklif Usulü’ ile ilanda belirtilen sıraya göre kiralanmak üzere ihale edilecektir." açıklamasında bulundu. İstekliler başvurularını bu açıklama kapsamında belediyeye bizzat yapacaklar. 

Başvuru sürecinine zaman sona ereceği hakkında da bilgi veren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı istenilen belgeleri 13.05.2022 Cuma günü saat 17:00’ ye kadar Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerektiğini bildirdi. Bu tarihten sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği kılavuzda açıkça bildirildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@