Bodrum'da Ki Lüks Otel 30 Milyon Euro'ya Satıldı

Bodrum'da yer alan en lüks otellerden biri olarak gösterilen Kervansaray Oteli satıldı. Oteli Şaban Kayıkçı isimli işadamı alırken satış rakamı dudak uçuklattı.

Emlak Magazin 14.08.2018 - 15:57 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Bodrum'da yer alan en lüks otellerden biri olarak gösterilen Kervansaray Oteli satıldı. Oteli Şaban Kayıkçı isimli işadamı alırken satış rakamı dudak uçuklattı.

Mülkiyeti Mega Varlık Yönetim Şirketine ait olan Bodrum Kervansaray Otel satıldı. Otelin yeni sahibinin Şaban Kayıkçı isimli iş adamı olduğu açıklanırken iş adamının bu satış için 30 milyon Euro ödediği belirtildi. 463 Odalı Otel 30 Milyon Euro Bedelle Satıldı Bodrum'un en lüks ve en ünlü otelleri arasında yer alan Kervansaray otelin 463 odası bulunuyor. Otel son 1 yıldır içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeni ile kapalı tutuluyordu. Asya Gaz şirketinin de sahibi olan Şaban Kayıkçı isimli iş adamı tarafından 30 milyon euro bedel ödenerek alınan otel tadilattan geçirildikten sonra açılacak ve hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet vermeye başlayacak. Satışı Mega Varlık Yönetim Şirketi Söz konusu otel satışını otelin mülkiyetini elinde bulunduran Mega Varlık Yönetim Şirketi duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklama ile "Ana faaliyet alanımız finansal piyasalar… Satış ile birlikte, kendi faaliyet alanımıza daha fazla odaklanma imkânı elde etmiş olacağı.Yine, elde edeceğimiz kaynakla da, faaliyet alanımıza daha fazla yatırım yapma imkânı bulacağız. Turizm sektörünün yeniden güçlü bir canlılık kazandığı bu süreçte satışın olması oldukça önemli” denilerek satışın yapıldığı duyuruldu ve şirketin finansal sektörde çalışmalarına ağırlık vereceği vurgusu yapıldı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@