Boğa Koşusu Beklentisindeki Analistlerden Bitcoin İçin 63 Bin Dolar Tahmini Geldi

Kripto para piyasalarına yön veren 5 ayrı analistten Bitcoin ve Ethereum için yeni fiyat tahminleri geldi. Bitcoin ve Ethereum ne kadar olacak? 

Finans 04.10.2021 - 03:00 04.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarının öncü para birimi olan Bitcoin fiyatlamasıyla tüm kripto para birimlerini etkiliyor. Bundan dolayı da Bitcoin'in fiyat tahminlerine çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Analistler Bitcoin'in bundan sonraki fiyatlamalarına dair analizleri ile kripto para piyasalarına yön vermeyi sürdürüyorlar. 

BİTCOİN İÇİN İKİNCİ BOĞA KOŞUSU BEKLENTİSİ

Bitcoin'in piyasa şartlarına değinen analistler lider para biriminin Ekim ayına güçlü bir şekilde girdiğinin altını çizdiler. Analistlere göre Bitcoin için bir boğa koşusundan bahsedilebilme ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi. Daha önce yaşanan son boğa koşusu ile Bitcoin Nisan 2021'de bugüne kadarki zirve olan 64.863 dolar seviyesine ulaşmıştı. 

SIL SONUNA KADAR DEV YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Kripto para analisti Fred Schebesta yaptığı son değerlendirmesinde, “Bitcoin için kişisel olarak çok iyimserim. Daha yüksek bir seviyede Bitcoin görmemiz imkansız değil. Yıl sonuna kadar ikinci bir boğa koşusunu takip edebiliriz. Bence bunun gerçekleşme ihtimali gerçekleşmeme ihtimalinden çok fazla yüksek. Ancak kısa vadede piyasanın nereye varabileceği konusunda kararsızlık yaşanıyor.” dedi. 

BİTCOİN AY SONUNDA 63 BİN DOLAR SEVİYESİNİ GÖRECEK!

Ethereum ve Bitcoin ile alakalı olarak fiyat beklentilerini açıklayan analist Jogn Kiguru, “Ethereum'un Bitcoin ile kolerasyonunda bir artış görebiliriz. Bitcoin için patlayıcı bir koşu takip edebileceğiz. Fiyatların sert bir şekilde yükselişi ile kripto şoku yaşanacaktır. Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş ivmesi sonucunda ay sonunda 63 bin Dolar noktasını göreceğiz. Ethereum da aynı eğilimi izleyerek 4 bin Dolar seviyesine yükselecek.” ifadelerini kullandı. 

Kripto para analisti Pierre Kellying yaptığı son değerlendirmesinde, “Bitcoin için tüm şartlar oluşmaya başladı. Bir boğa koşusundan bahsedebiliriz. Böyle bir beklenti oluştu. Ancak bunun için bazı işaretlerin meydana gelmesi gerekiyor. Şu anda boışta bekleyen nakitler bu işareti bekliyor. Bu işaretin ardından Bitcoin 60 Bin Dolar üzerine kendisini atacaktır.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@