Boğaz Yönetmeliğine İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Sert Tepki! Yönetmelik Boğazlarında Kalır

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, boğaz yönetmeliğine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında sert ifadeler kullandı.

Emlak Haberleri 13.11.2019 - 09:32 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, boğaz yönetmeliğine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında sert ifadeler kullandı. İmamoğlu yönetmelik hakkında boğazlarında kalır ifadelerini kullanırken bu hesabı 40 milyon kişiye verilmesi gerektiğini ifade etti.

İstanbul için bir süredir konuşulan ve gündemde olan boğaz yönetmeliğine ilişkin son açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi.Ekrem İmamoğlu boğaz yönetmeliği hakkında Birgün Gazetesine açıklamalarda bulundu. Bu konuda sert ifadeler kullanan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediye başkanları ile gerç.ekleştirmiş olduğu ziyaret kapsamında atılan adımları hatırlattı. 'BOĞAZ YÖNETMELİĞİ BOĞAZLARINDA KALIR'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu söz konusu yönetmelik kapsamında yapmış olduğu değerlendirmelerinde, belediye olarak atacakları adımlar hakkında bilgi vererek şu ifadeleri kullandı. "Boğaz örneğinde olduğu gibi önümüze set koyulmaya çalışılan olaylarda daha fazla ilgili, denetimli, süreç içerisinde bir mekanizma kurmaya hazırız. Bütün ekibimiz hazır. Burada ne yapacaksınız ya da ne bekliyorsunuz sorularına bugünkü koşullarda bugünden cevap vermenin bir anlamı yok çünkü tamamen karşıyız bu düzen sisteme"Ekrem İmamoğlu konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısı hakkında ad konuştu. Bu toplantıya samimiyetle katıldığını ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu komisyon kurulacağını ve bu komisyonda belediyeleri ilgilendiren her hususun orada şeffaf bir şekilde konuşulacağını aktardı.Bu komisyona ilişkin basında çıkan haberlere de değinen Ekrem İmamoğlu, "Whatsapp grubu kuruldu diye gazetelere manşet atıldı. Bunun ancak komedyası çekilir. Biz toplumun önüne bu ve bunun gibi vakaları dizeriz. Yutkunamazlar, boğaz yönetmeliği boğazlarında kalır. Şu an söz verilen makam sahibi insanlar bu ülkenin neredeyse kırk milyonunu yönetiyor. Dolayısıyla hesabını da o 40 milyona verirler." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@