Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan Geçici Sığınmacılara Son Çağrı İlanı

Sığınmacı konusunda yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şimdi de Suriyelilere ülkelerine dönmeleri için çağrıda bulunan billboardlar astırdı.

Gündem 19.05.2022 - 10:54 19.05.2022 - 10:54 Gülşah Konuk Akın

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sığınmacılar ile ilgili su ve nikah işlemlerinde ücret artışı istemesi ve sığınmacı konusunda yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme geliyordu. Bu kez de sığınmacılar ile ilgili billboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça ilanla dikkatleri üzerine çekti.  İlanlar caddelere asıldı.

SIĞINMACILARA SON ÇAĞRI BAŞLIKLI İLAN

Bolu Belediyesi'nden geçici sığınmacılara son çağrı başlığı ile yazılan ilanda Tanju Özcan'ın ismi de yer aldı. Hem Arapça hem de Türkçe yazılan ilanda: "Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerine yer verildi.

bolu-belediyesi-sığınmacı

CADDELERE ASILDI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın adının yazılı olduğu ve caddelerdeki billboardlara asılan ilanları görenleri şaşkınlıklarını gizleyemeyerek durup billboardda yazılanları okudu. Özcan caddelere astığı ilanda, 11 yıl önce Türkiye'ye misafir olarak gelen sığınmacılara Türk milletinin yıllardır sahip çıktığını, bu misafirliğin fazla uzadığını, gençlerin sığınmacılar yüzünden işsiz, ailelerin açlık sınırının altında yaşadığını, paylaşacak ekmek ve suyun kalmadığını vurguladı. Geldikleri gibi gitmeleri gerektiğini ve artık istenmediklerini belirterek 'dönün ülkenize' çağrısında bulundu.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@