Bomba Kabine Değişikliği İddiası: Berat Albayrak Dönüyor, İçişleri Bakanı Değişiyor!

Kabine değişikliği için son dakika kulis haberleri gündemde adeta bomba etkisi yarattı. Berat Albayrak ekonominin tek patronu olacak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu koltuğu o isme bırakacak!

Gündem 09.09.2021 - 10:17 09.09.2021 - 10:17 Gülcan Özer

Kabine değişikliği kulisleri siyaset gündeminin bir numaralı maddesi olmaya devam ederken ortaya atılan son isimler AK Parti kulislerinde adeta bomba etkisi yarattı. Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaparken ani bir kararla sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevden affını isteyen Berat Albayrak'ın geri döneceği iddia edildi. 

Korkusuz Gazetesi yazarlarından Ahmet Takan tarafından yapılan haberle gündeme taşınan iddialarda oldukça konuşulacak isimler yer alırken Berat Albayrak ile arasının açık olduğu iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da görevden alınacağı ve yerine bir başkasının atanacağı iddiasının yer aldığı bölüm son derece dikkat çekti. 

BERAT ALBAYRAK EKONOMİNİN TEK PATRONU OLACAK!

Takan kaleme almış olduğu yazısında "Kendini en baba AK Parti’li sayan ve partinin en büyüklerinden biri olduğunu düşünenler, Tayyip Erdoğan sonrası adaylık için adlarını kısa listeye yazdırma telaşı ve heyecanı içinde.

Bir de, ne olursa olsun adım bari uzun listede olsun, Cumhurbaşkanı adayı olamasak da partide bir yerde önemli bir koltuk kapalım diyenler, hesap kitap yapanlar var" diyerek bazılarının isimlerinin duyulmaya başlandığını bazılarının ise isimlerinin yakında zamanda yandaş kalemler tarafından açıklanacağını iddia etti. 

mustafa-çalışkan

AK Parti içerisinde Güvenlikçiler ve Gürcüler Konseyi kapışması yaşandığını belirten Takan Güvenlikçilerin kendi içlerinde yaptıkları toplantıda 2028 yılına kadar iktidarı bırakmak niyetinde olmadıklarını ve Süleyman Soylu'nun da yanlarında kalması yönünde karar aldıklarını dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak'ın dönüş yolunda olduğunu belirten Takan tüm ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine gelen Albayrak' ın İstanbul eski emniyet müdürü olan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan'ı ise İçişleri Bakanı olarak yeni göreve taşıyacağını yazdı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@