Borçlanmaya korkanlara müjdeli haber: İş Bankası konut kredisinde 6 ay ödeme yok!

Artan konut fiyatları, vatandaşların büyük bir çoğunluğunda ev satın almayı hayal haline getirdi. Bu süreçte borca girmekten korkanlara İş Bankası’ndan 6 ay ödemesiz konut kredisi veriliyor.

Finans 05.05.2022 - 11:26 05.05.2022 - 11:31 Duygu Dilan Duman

Konut ve kira fiyatlarının hızlı bir şekilde artması, vatandaşlarda barınma krizi paniği yarattı. Son dönemde yüksek enflasyon ve artan inşaat maliyetleri nedeniyle konut arzının kısıtlanması, ev satın almak isteyenler için süreci daha da problemli hale getirdi. Her geçen gün hızla artan ev fiyatlarına yetişmek mümkün değilken konut kredisi kullanmadan ev satın almak neredeyse hayal oldu.

Bankalardan konut kredisi çekerek kendi evini satın almak ve kira ödeme derdinden kurtulmak isteyenler konut kredisi kampanyalarına büyük ilgi gösteriyor. Bu süreçte konut kredisini ödemede zorluk çekeceğini düşünenler için avantajlı ödeme seçenekleri sunuluyor. Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından İş Bankası, borca girmekten çekinen müşterileri için konut kredisinde 6 ay ödemesiz dönemi resmen başlattı.

İş Bankası 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

is-bankasi-kredi

Günümüzde sadece eldeki birikimler ile ev sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelirken, bankalar düşük faizli konut kredisi kampanyalarını duyuruyor. Pek çok özel ve kamu bankası, ihtiyaç kredisi ürünlerinde 3 ay ertelemeli ödeme seçenekleri sunarak müşterilerine ödeme sürecinde büyük kolaylıklar sunuyor. İşte bu bankacılık hizmetinin bir benzeri artık konut kredileri için de geçerli hale geldi. İş Bankası konut kredisi kampanyasında 6 ay ertelemeli dönem başladı. Bankanın resmi web sitesi üzerinde yer alan bilgilere göre vatandaşlar İş Bankası konut kredisini çekerek hayallerindeki eve şimdi sahip olup kredinin ilk taksitini 6 ay sonra ödemeye başlıyor.

İş Bankası 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Özellikleri

İş Bankası konut kredisi ürünleri arasında 6 aya kadar borç taksiti erteleme imkanı sunan kampanyasıyla dikkat çekiyor. İş Bankası’nın bu konut kredisinde uyguladığı faiz oranı başvuru sahibinin kredi notuna göre hesaplanıyor. İş Bankası’ndan sigortalı konut kredisi çekmek isteyenler için yüzde 1.95 faiz oranı belirleniyor. 120 ay vadeli İş Bankası konut kredisinde evini şimdi alanlar, 6 ay sonra ödemelere başlıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@